iPod má porazit síla open source

iPod má hodně nepřátel, vážných i směšných. Jenže jako distribučně-úložné médium pro prodávanou hudbu je zatím nedostižným a nebylo by omylem použít provařené slůvko "fenomén". Na Wired vyšel článek o zajímavé nové aktivitě - o open source firmware pro MP3 přehrávače.

7. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Microsoft kupuje FolderShare a probouzí zájem o online P2P zálohy

Nebyla tomu věnována velká pozornost a kdyby mne tahle oblast nezajímala speciálně, asi bych tomu nevěnoval pozornost ani já, protože Microsoft nakupuje společnosti jak housky na krámě. Za blíže neurčenou sumu přechází do portfolia Microsoftu společnost FolderShare. Je to tři roky starý americký start-up, který přišel s P2P software pro zálohování.

4. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Rychtyg tšéchiš flejmkríg

Milý občane Říše, pokud jsi si někdy myslel, že Protektorát Čechy a Morava je opožděný v ochraně autorských práv, přinášíme vám zaručeně exklusivní, živou a autentickou zprávu o tom, že tomu tak skutečně není a že uvědomění Tschechen je na úrovni, kterou by leckterý volksgenosse mohl závidět.

3. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Invex musí zemřít, aby české IT mohlo žít

Pozorování veletrhu Invex je i pro velké fandy podobných akcí, jako jsem já, velmi smutná záležitost. Letošní ročník byl zatím největší pohromou od zničení Pompejí – tři čtvrtiny veletržních hal zavřených, zbytek povětšinou pronajatý hernímu mistrovstí nebo jiným pařanským akcím a pak tři haly, v nichž bylo bez ladu a skladu nashromážděno tolik firem, kolik se jich neodvážilo vypovědět smlouvu BVV.

31. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Invex

Zítra mne čeká Invex. Kalendář v Nokia 6680 se červená schůzkami, poprvé za dlouhou předlouhou dobu se mi nepoštěstilo ukořistit volňásek ani jsem se neobtěžoval akreditovat se, takže u kasy budu poctivě platit vstupné. A ani jsem si nesehnal nic na přespání, takže večer pomašíruju zpět do Prahy.

25. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Je lepší Mac OS X nebo Windows XP?

Zajímavá otázka. Rozohněné a vcelku nesmyslné odpovědi. Moje doporučení je jedno: jděte se podívat na server Mac OS X versus Windows XP. Zde provedli velmi důkladné porovnání všech aspektů těchto systémů. Zatímco Mac OS X získal celkem 800 bodů, Windows XP Home získalo 665 bodů a Windows XP Profi 691 bodů. Vše důkladně zdokumentováno a vysvětleno, žádné flame, žádná I hate demagogie.

24. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Bezdrátová síť doma dostala padáka

Víkend byl ve znamení systémových změn domácí sítě. Ačkoliv mám doma instalované WiFi, pro připojení Ditiny pracovny se nepoužívá, protože prostě tak daleko nedosáhne, pracovna je vlastně nejdále od přístupového bodu. Zvažoval jsem zapojení WDS, ale přišlo mi trochu luxus mít v bytě dva routery, nehledě na to, že bych je musel někam dát a nějak šikovně zamaskovat, aby náš byt nevypadal jako laboratoř StarTreku. Ditina pracovna byla zatím připojena přes PowerEthernetové adaptéry, tedy přes elektrickou rozvodnou síť. Asi pamatujete, když jsme se tu s Texem v diskusi dohadovali, zda jsou ty Powernety šmejdy, které jsou k ničemu. Tři dny poté, co jsem vyhádal, že je to seriosní technologie, mi podruhé odešla dvojice adaptérů, takže mám v Corinexu celkem čtyři zářezy na pažbě a to mi ještě nezačal ani druhý rok záruční lhůty. Dobrý signál, že je třeba s touhle technologií se rozloučit (Tex bude mít radost, že na jeho slova došlo).

24. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Level3 se přidal k diskusi na LUPĚ

oook píše: Před pár dny se na Lupě objevil článek Pavla Housera o stabilitě Internetu, kolem kterého se rozproudila částečně zajímavá diskuse.

Zatímco článek byl spíše intelektuálním cvičením autora, do diskuse se dnes ráno rozhodla promluvit jedna z páteřních sítí Internetu - Level3. Přidala se praktickou ukázkou toho, co je skutečným ohrožením Internetu. Výpadkem směrování.

Podle všech dostupných údajů se dnes ráno kolem osmé hodiny zastavil provoz na "nezanedbatelné" části jejich IP páteřní sítě. Problémy přetrvaly asi dvě hodiny a momentálně síť Level3 vypadá OK ...

Drby zatím nesou informaci o výpadku interního směrování (to by odpovídalo rozsáhlosti problému) údajně způsobeného upgradem software na směrovačích, nicméně je možné, že síť Level3 se prostě rozhodla promluvit do diskuse o globálním rozdělení Internetu. Případně si podle nového zákoníku práce vybrala odborářské volno.

Pro všechny webožrouty - když nejde směrování, jsou diskuse o tom, jak SEOptimalizovaný máte web, pro kočku ...

Zdroje:
Achív NANOG, Diskuse na Slashdot, Zpráva Netcraft, a ještě něco ...


Tímto bych chtěl poděkovat všem bezejmenným uživatelům sítě Level3 a jejich zákazníků, kteří upozornili na problém.

21. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

VirtualWiFi – virtualizace WiFi karet, ano, od Microsoftu

Na VirtualWiFi jsem narazil docela náhodou nedávno. Jde o zajímavý projekt z dílny vývojového centra Microsoftu. VirtualWiFi je prográmek pro virtualizaci WiFi karet. O co jde? Máte jednu WiFi kartu, ale chcete se pomocí ní NAJEDNOU připojit do více WiFi sítí. Například se chcete připojit na LAN párty do více různých ad-hoc síti nebo do ad-hoc sítě a další internetové WiFi sítě. A právě na tohle je VirtualWiFi. Pro hračičky doporučuji ctěné pozornosti, pro zvědavce ještě na témže webu dokumenty věnované Slotted Seeded Channel Hopping (SSCH).

19. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Svět za zrcadlem

Asi znáte Lewisovu Alenku za zrcadlem. Krajina za zrcadlem je pro nás symbolem jiného světa. Světa, který na první pohled vypadá skoro stejně, ale řada věcí tam funguje jinak. Objevujete je, zkoumáte, pokud jste se odhodlali zrcadlem projít. Pokud ne, stojíte před zrcadlem, dumáte nad svým světem a nemáte odvahu projít rámem, abyste poznali onu jinakost, o níž si čtete v dílech mystiků.

19. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉