Nefér odpověď

U zubaře: "A myslíte, že bych ty zuby mohl zlepšit nějakým prostředkem, nějakou jinou zubní pastou, těmi úžasnými novými elektrokartáčky nebo tak něco, že by pomohlo?"
Zubař: "Ano, dost by pomohlo, kdybyste si při vrtání zubů nečetl na mobilu emaily..."

29. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Mikroplatby budou, nebojte se…

Na Pipay jsou zatím zajímavě polarizované reakce. Lidi, kteří se v platebních systémech moc nepohybují (používají je maximálně jako plátci, ale ne jako příjemci plateb) jsou vyvalení z provizí, které požadujeme. Ti, kdo jsou trochu v obraze, situaci chápou - část z naší provize musí ještě putovat k operátorovi. Jaká část to je, nemohu říci (NDA), ale můžete zkusit hádat, kdo dostane více, zda já nebo operátor.

27. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Dnešní momentky s články a vinotékou

Dneska Lupa vypadá, jako moje příloha. Kromě článku J. Peterky o naší službě Pipay.cz tam vyšel i můj článek o tom, zda ještě dnes mohou vzniknout výdělečné servery. Píšu tam o zkušenostech s Chronomagem. Chronomag právě slaví první výročí existence a na to, že šlo o takový pokusný projekt, má za sebou zajímavé výsledky, které mne stále přesvědčují o tom, že nové internetové servery, které na sebe vydělají, vznikat mohou i u nás - pokud je do vínku nezatížíte rozpočtem v řádu milionů.

25. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Druhý díl seriálu Rychle na Internet

Noname píše: Druhý díl seriálu Rychle na Internet se zabývá dial-upem (a nakousne i DSL), myslím, že je zajímavé i pro nás geeky zjistit, kolik že vlastně stojí hodina takového připojení těch 60% uživatelů Internetu v ČR. Úžasné je, že ČTÚ svým naprosto typickým způsobem v červnu t.r. snížil propojovací poplatky o desítky halířů, ovšem na koncových cenách se to neprojevilo, ba dokonce Telecom dial-up při posledních změnách mnohým zdražil, když zrušil balíčky na 780 minut atp. Takže ČTÚ jednostraným zásahem zvrchu zvýšil o desítky procent marže Českému Telecomu, aniž by byl libovolný důvod. Vynásobte si tyto desetihalíře stovkami minut šesti set tisíc zákazníků měsíčně, a získáte slušný "přesvědčovací argument" pro takové nepochopitelné rozhodnutí. Co na to ÚOHS a soudy? Že mlčí? Zavolejte mi Hrachovou!

24. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Srovnání všech typů připojení na Internet

Noname píše: Pro lednový (respektive půlce prosincový) magazín Click! jsem dělal kompletní srovnání všech myslitelných typů připojení na internet, zaměřené je to spíše na méně znalé uživatele, a hlavně na tápající a hledající zájemce. Byla to práce na desítky hodin, nejhorší bylo asi prozkoumání nabídek všech primárních ADSL poskytovatelů v ČR. Celkem toho je asi 24 normostran, takže spíš předpokládám, že si každý přečte jen to co jej zajímá. Domluvil jsem se s Click!em, že bude seriál vycházet i na Internetu, takže první díl vyšel už dnes, další budou následovat v rychlém sledu (2 díly týdně), kdo má čtečku, může je pohodlně sledovat přes RSS kanál Internet pro všechny. Uvítám samozřejmě vaše názory a připomínky pod články.

22. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Metro se blíží k letišti

Ook píše: podle diskutujících na serveru metroweb, došlo dnes k vykolejení soupravy metra M1 na Zličíně.

citace:
Sv přestala jakýmkoliv způsobem brzdit při jízdě lichým směrem, projela návěst Stůj na návěstidle ZT L1z, prorazila zarážedlo i plot a vyhřezla směrem k plzeňské dálnici D5, resp. ke spojce na Pražský okruh vedoucí ke Karlovarské a k letišti.

Doufejme, že se ta nehoda obešla bez vážných zranění. Fotky snad budou na výše uvedeném webu.

Pro odlehčení - zatímco se Praha6 dohaduje s městem Prahou, zda na letiště povede metro A z Dejvic nebo rychlodráha z Masaryčky, dopravní podnik testuje možnost protáhnout metro k letišti podél spojky. První pokus nevyšel ...

21. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Středověk máme v dějinách navíc

Udělal jsem na Amazonu další nehoráznou útratu a na poslední chvíli jsem si všimnul, že mi Amazon podstrčil knihu „která by se mohla líbit“. Nejdříve jsem jí nevěnoval pozornost, ono taky nadpis History: fiction or science, to je název, jaký mohl zvolit třeba ten kuchař ze švýcarského hotýlku (vím, znevažující tvrzení, ale co nadělám, nemám rád jeho metody). Jenže pak mi došlo, že to nečitelné jméno je fonetickou transkripcí ruského jména Anatolie Fomenka.

20. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Zase po dlouhé době jedna tiskovka (vlastní, ne navštívená)

Spolu s Wirenode pořádáme firemní tiskovou konferenci. Ve středu, tématem jsou internetové mikroplatby a SMS. Po dlouhé době tak jdu na tiskovou konferenci na tu druhou stranu místnosti. Několik novinářů to už ocenilo poznámkou "tak se konečně dozvíme, čím se živíš" - nepřeháněl bych ale s optimismem, to já umím zamlžit i sobě :)

18. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Nestíhám

Dobrá připomínka - co nové články. Nu, nestíhám. Finiš dvou velkých věcí najednou mi nedělá dobře. Napsal jsem asi trojici článků na Mobilring, ani jsem nestihl dát odkaz, tak si je tam přečtěte (a dnešní článek o tom, co chystá Vodafone na příští rok taky, je to hustné :) ...

16. listopad 2005 - Pokračuj ve čtení 👉