Pro Broadband fórum bylo přihlášeno 290 projektů

Noname píše. V pátek ve 14:00 končil termín pro podání žádostí o dotace z 200 MIO rozdělovaných Broadband fórem. Bylo podáno 290 žádostí, ještě ovšem není známo, kolik z nich bude vyřazeno pro nesplnění formálních požadavků, ani kolik projektů se přihlásilo do které kategorie či o kolik žádají.

12. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Lupa fušuje do železnic :-)

ook píše: Ve zprávičkách na Lupě se panu Nehasilovi podařil hezký kousek. V souvislosti s problémem volání z/do Pendolína způsobeného existencí Faradayovy klecí se dopustil myšlenky, že problém je možné vyřešit odstátněním.

Myslíte, že budeme odstátňovat Pendolíno nebo přímo Faradayovu klec?

-------------

Text zprávičky:
Chlouba Českých drah, rychlovlak Pendolino má malou vadu na kráse. Původně byl prezentován jako rychlovlak vhodný nejen pro širokou veřejnost, ale i pro náročné manažery. Podle stížností mnoha cestujících se ovšem z vlaku Pendolino nikam nedovoláte svým mobilním telefonem, což na tak dlouhých tratích může mnoho cestujících odradit od využití tohoto supervlaku. Na vině není slabé pokrytí železničního koridoru signálem, ale celokovová konstrukce vlaku, která brání pronikání signálu. Nedostatek je celkem jednoduché odstátnit. Ale kdo to zaplatí?

12. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak umírají data

"Takový důl, to je díra v zemi. Ten vám nikdo nevezme," říkal klasik. S daty je to stejné. Jsou bezpečně uložená na pevném disku, disketě, cédéčku. Opravdu bezpečně, stejně jako ten důl v zemi…

12. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Hledám PHPčkaře, co sáhne do CubeCart

Update: už se snad někdo našel. Mám tu takovou malou práci, řekl bych přímo mikropráci. Potřebuju udělat nějaké upravy na ecommerce řešení CubeCart, je to takový PHP balíček pro shop. Jenže má drobnou vadu, nejsem schopen na něm rozchodit správné počítání DPH, tedy to, aby na faktuře byla cena bez DPH, s DPH a samotné DPH. Plus nějaké další drobnosti. Práce placená, na fakturu i bez, jak libo (či spíše draho). Pokud už jste někdy CubeCart viděli, je to výhoda... Je to spíše pro jednotlivce, co má momentálně čas - firmy, co dělají integraci SAPu, nechť se prosím neozývají :)

11. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Nákupní den?

ook píše: Dnes do mého ICQ dorazily dvě zprávy.

Jedna, ověřená, říká, že SkyNet byl prodán nizozemské společnosti Tinezo Investments, B.V.. Asi to není pouze změna kosmetická, vypadá to, že vyměnili předsedu představenstva.

Druhá, neověřená, ale také nepřekvapivá říká, že GTS CE koupila Telenor Networks a Nextru. Je to informace z obvykle dobře informovaného zdroje, tak uvidíme, jak se k ní postaví novináři.

7. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Akce o videu na Internetu

ook píše: Dnes odpoledne pořádá Tuesday business Network seminář o videu na Internetu s názvem  "Video over IP: Budoucnost začíná". Pokud Vás téma zajímá a už jste se nedostali do sálu, nevěšte hlavu - na adrese oznamovacího portálu můžete naladit internetový přímý přenos (i v low quality potřebné pro české ADSL).

Pokud to nestíháte, časem se záznam jistě ocitne ve videoarchívu CESNETu.

7. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Osobní antispyware má být další velkou věcí

Next Big Thing – Příští velká věc, to je v žargonu investorů a průmyslníků něco, co má napříště změnit lidskou společnost nebo alespoň velkou část trhu, jako to třeba udělaly mobilní telefony. Příští velkou věcí má být osobní antispaware, tedy prostředky k osobní ochraně soukromí.

6. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Notebook na kliku – pokračování

ook píše: Před nedávnem proběhla Internetem (například na Lupě) zpráva o tom, že se podařilo vytvořit (tedy navrhnout) notebook (na kliku) pro rozvojový svět - za USD 100 (při objemu bambiliónu kusů).

Svérázným způsobem rozvinul téma server root. Co může být logickým pokračováním notebooku na kliku? Bohužel cenová kalkulace chybí - i když se proslýchá, ža na vyvinutém zařízení poběží nějaký klon BSD.

6. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Nový navigační software

oook píše: Před nějakou dobou jsem tu popisoval svoje (termo) trable s navigací pomocí iPAQu a modrozubí GPS.

Nedávno jsem vyměnil navigační softare (používám TomTom Navigator 5) a moje první dojmy jsou nadšené. 3D pohled je prostě přehledný a kecací pán je také "o kapku lepší" než pípání v PocketKimu.

Našel jsem už dvě zajímavosti v mapě. V Radotíně v ulici ke Zdeří me zastavila na začátku tyč vetknutá doprostřed ulice - to beru jako mínus (pánové z TomTom asi nemají poslední informace z Radotínské radnice).

2. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Kterak jsem si vychutnával počteníčko Live! portálu přes 3G

Chtěl jsem si včera vychutnat oficiální 3G pošušnáníčko od Eurotelu. Nejprve jsem se málem zmrzačil při laborování se Siemens U15 – ne a ne na něm rozchodit prohlížení wap stránek. Ani oficiální konfigurátor na stránkách Siemensu mi nepomohl, telefon vždy zkrachoval. Došlo mi, že bude třeba použít pro užívání si UMTS nějaký o pár let mladší mobilní telefon a Nokia 6680 mi k tomu přišla ideální. Přendal jsem SIM karty a hned jsem vyzkoušel videotelefonování s Honzou Řežábem. Bylo to fajn, prošli jsme se virtuálně svými kancelářemi – videotelefonie překvapivě zaujala více, než když jsem to viděl naposledy. Holt je lepší to testovat se živým člověkem, než s nějakým statistou. Ovšem zaujala taky proto, že stála korunu za minutu, což je dobrá legrace, při osminásobku (což má být oficiální sazba) bychom se nebavili tak dobře (natož dlouho).

2. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak mi t-mobile pomohl vyměnit pneumatiky

Bude to skoro reklamní spot na službu Navigator. Navíc napsaný na mobilním telefonu a poslaný mobilním emailem. Ale znáte to, když se někam nově nastěhujete, tak musíte všechny služby hledat. Například teď jsem se rozhodl, že když jedu zítra za prací do Rakouska, že by se mi hodily zimní gumy. Je to bezpečnější na cestu do Brna a v Rakousku jsou myslím povinné. A tak jsem začal hledat pneuservis v okolí. Jenže jak na to... Nakonec pomohl právě navigator od t-mobile. Nechal jsem pár kontaktů a vyšlo to... Chvála technologií a aktuální databázi...

1. prosinec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉