Jak jsem se pokoušel na Mečíka instalovat virus

S Mečíkem si neznalý Windowsář užije řadu zábavy. Kupříkladu včera jsem si vybíral firemní schránku a viděl jsem tu frontu virů. Antivir jsem si na Mečíka ještě neinstaloval, neb mne někdo ujistil, že to není k ničemu. Na mečíkovi fungují zejména albánské druhy virů: Jsem virus z Albánie, vzhledem k situaci v mé zemi bych potřeboval, abyste mne pro moje správné fungování rozeslali emailem svým přátelům a pak si zformátovali pevný disk.

18. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Poetické seznamování s Mečíkem

Mám ho vybalený víkend a jsem nadšen. Je to něco jiného, než Windows XP a zatím těžko soudit, nakolik jsem nadšen z objevování nového a nakolik z toho, co jsem objevil, ale stejně je to vhodná příležitost napsat několik prvních dojmů.

17. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Asus WL-700g Wireless Storage Router

Tenhleten nový router od Asusu mne zaujal. Model Asus WL-700g se honosí podtitulem Wireless Storage Router, což v tomto případě konkrétně obnáší jednu volnou pozici pro 3,5 palcový IDE disk, takže si router můžete rozšířit o souborový server. Pokud nechcete investovat do IDE disků, můžete přes trojici USB portů připojit USB 2.0 disky nebo tiskárny či kamery.

12. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

A zase tu knihu nestíhám

Kdyby bylo nápadné, jak málo píšu o WiFi, tak proto, že ho mám zase chvíli plné zuby. Nemoudře jsem se uvázal, že napíšu druhý díl knihy o WiFi - tentokráte nějakého praktického průvodce. A nestíhám to. Termín je za pět dní, to jsem tedy zvědav. Tož to na vysvětlení... což mi připomíná, že do konce listopadu mne čeká ještě zredigovat a učesat Flotilu, prostě z literárního hlediska mám do konce roku docela dost práce.

10. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Digitalizace domácnosti není jednoduchá – pevnodiskové rekordery

Minulý týden jsem se rozhodl pokročit v digitalizaci naší domácnosti, vykopnout video a nahradit jej něčím inteligentnějším. Video totiž doma používáme prakticky a výhradně k nahrávání pořadů z televize, na které se chceme podívat. Doma totiž bereme televizi jako hodně off-line distribuční médium, takže nečekáme na pořad, ale pořady si nahráváme a pak dle libosti shlédneme, když máme čas. A k tomu video není nejlepší, protože se upřetáčíte, i když máte video s takovou tou indexační funkcí. Navíc pořady nemáme potřebu archivovat a ona taková stokrát jetá véháeska už není to nejlepší. A do třetice, filmů se na kazetu vejde jen pár a když si chcete naprogramovat týden dopředu a pak na to nemyslet, musíte dost třídit.

7. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Přinášíme vám exkluzivní překlad myšlenek Aruna Sarina

Do diskuse i ke mně do emailu dorazilo několik připomínek, že Arun Sarin na snídani s novináři pouze plytce plkal. Nechápal jsem, jak to někdo může říci. Prohlášení mi přišla jasná a zásadní. Až o víkendu jsem si uvědomil, že čtenářstvo zřejmě nemá tu zkušenost s překladem z business new(s)speak, takže skutečně mohou některá vyjádření působit plytce. Myslím, že nejlepší kurz je praxí, takže pojďme si rovnou přeložit několik nejzajímavějších myšlenek. Uvidíte, proč se business newspeak používá - je stručnější, jednoznačnější, elegantnější, stylovější a spisovnější - a co více, je přístupný jen zasvěcencům ;)

4. říjen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Posnídal jsem s Arunem Sarinem

Oskar dneska ráno pořádal snídani s Arunem Sarinem, tož jsem se přidal. Vyleštil jsem botky, oblékl si slušnou košili i kalhoty, autíčko zaparkoval za nádražím a dorazil ke staré celnici na snídani. Bylo to zajímavé, neformální a nenucené, na to, že jsme zde mluvili s jedním z nejmocnějších mužů průmyslu vůbec (Vodafone je tuším čtrnáctá největší firma světa). Byla zde převaha netechnologických novinářů mimo obor, takže otázky více odborné, které jsem si připravil a na něž by mne odpovědi zajímaly, jsem si radši strčil za klobouk, asi bych s nimi byl dost nevhod a nechám si je na jindy.

30. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉