Google Docs mají i mobilní verzi (read-only)

Patrick Zandl · 18. říjen 2007

Google přichystal příjemnou novinku, po inovované mobilní verzi Gmailu dostupné přes web připravil také mobilní verzi Google Docs. Z mobilu si lze snadno prohlížet jak textové dokumenty, tak excelové tabulky. Stačí prohlížeč v mobilu nasměrovat na docs.google.com/m - tedy za lomítko přidat to m, což je u Google rozlišovač mobilní verze aplikace. Nepříjemná věc je, že webová aplikace umožňuje pouze čtení, nikoliv editaci dokumentů. Také nelze nové dokumenty přes mobilní web přidávat, pokud jste si ale poznačili email adresu pro své Google Docs, můžete si je přeposílat na tento email, hezká to vychytávka. A také, ačkoliv je i verze optimalizovaná pro iPhone (sama se detekuje), není zcela dobře zformátovaná, takže jedno tlačítko ujede a vejde se jen v landscape režimu.

Jak Google Docs mobilně vypadají?

Přehled dokumentů a ujeté tlačítko Prohlížení excelové tabulkyProhlížení textového dokumentu

U třetího obrázku ty ikonky vpravo dole a ikonka foťáku nepatří ke stránce, to se mi podařilo vyfotit i alternativní launcher pro iPhone a moc netuším jak, protože kdybych ho chtěl vyfotit, tak se mi to jistotně nepodaří.

Zajímavostí také je, že Gmailu výrazně rychleji narůstá prostor pro emaily. Google hodlá holt dávat více prostoru zdarma. Milé.

PS: Paradoxem je, že na iPhone funguje i normální (ne-mobilní) verze Google Docs. V ní lze dokumenty i editovat. V Safari na Mac OS X ovšem nefunguje, musíte si instalovat betaverzi Safari… :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook