Mesh hopper – mesh architektura pro Windows

Firma BPO Solutions představila na londýnském WLAN Event svoji mesh architekturu pro Windows platformu. Jmenuje se to Mesh hopper a mělo by to umožnit každému Windows počítači zapojit se a spoluvytvářet mesh síť - podporuje to všechny 802.11 deriváty a vypadá to opravdu moc slibně. Pokud nevíte, co je mesh síť, přečtěte si tento článek na Marigoldovi, je to zajímavá věc umožňující každému vytvářet vlastní síť na bázi P2P a předávat provoz od jednoho počítače k druhému. ČTÚ se všemi licencemi jistě bude mít radost, až to k nám dorazí.

23. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

54 Mbps v 802.11g = 10-20 Mbps ve skutečnosti

Americký ComputerWorld upozorňuje na zkušenosti s reálným provozem WiFi zařízení 802.11g - ačkoliv je deklarována datová rychlost 54 Mbps, je skutečná propustnost jen kolem 10-20 Mbps. Je to výrazně horší poměr, než u 802.11b, kde deklarovaných 11 Mbps představuje řádově 6-7 Mbps. Oboje hodnoty jsou samozřejmě v nejlepším případě, zhoršením podmínek mají tendeni klesat.

23. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi switche, nový čipset, ratifikace 802.11g

Našel jsem výborný článek o WiFi switche, (safra, jak se to přechyluje, WiFi switchích? fuj, to asi ne) - na Network World Fusion. U nás se tato zařízení moc nevidí (resp zatím jsem je u nás vůbec neviděl). WiFi switch nabízí jak zabezpečení, tak například řízení zatížení a roaming, je to takové komplexní řešení pro WiFi ve firmě. Většinou je vybaveno prací na více kanálech a například Vivanco dělá i speciální fázové antény, jimiž signál může posílat do daleka. Článek je výborným a obsáhlým sumářem WiFi switche trhu, tedy přehledem výrobků i vlastností a způsobů použití. Článek je zde.

22. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

To je vám to referendum o EU fakt tak jedno?

Dneska jsem dostal několik udivených emailů téma "reklamy EU" na Marigoldovi. Dokonce v jednom si pisatel posteskl, že se mi to snadno s mými známostmi dostává reklama na EU z vládních peněz, zatímco na jeho servery nezbylo. Nevím, jaké známosti měl na mysli, nicméně tu "reklamu" jsem na Marigolda dal zadarmo jako cokoliv jiného, protože mi přišlo až trapné, jak je každému referendum o EU ukradené...

22. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Matrix reloaded

Včera jsme vyrazili na další díl Matrixu do kina. Lopo honosící se funkcí kinomanagera opět zabodoval a zajistil hromadu lístků. Na to, že premiéra má být až dneska a Lopo dotlačil opravdu pořádný sloupec lístků už včera do nějakého Vyliž si sinema, to byl od Lopa slušný výkon! Nevím, co komu v kině provedl, ale řekl bych, že jeho zručná práce s mečem zanechala v pokladně dojem...

22. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Jiří Hlavenka na Živě o ADSL

Na Živě doporučuji přečíst si článek Jiřího Hlavenky věnovaný ADSL a cenám. Mám stejný názor - většina uživatelů internetu by hrabala prstíčkem za relativně pomalou pevnou linku za stokorunové ceny. Málokdo využije půlmegovou linku doma - fajn je to na warez update, ale většině lidí by stačila linka 64 Kbps za cenu několika málo stokorun a byli by happy. Hlavně, že by byla dostupná po celé ČR.

22. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

DPH na telekomunikační služby půjde na 22%

Tak už je to téměř jisté. Socialistická koalice protlačila další zvýšení daně z přidané hodnoty. DPH u některých služeb vzroste z původních pěti procent na 22 procent, tedy o sedmnáct. Zákon ještě musí projít Seníkem a podepsat ho musí ještě president. Mimo poplatků za telefon půjdou nahoru také poplatky za internet, služby právníků a účetních a také nájem nemovitostí a automobilů.

22. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Forbes: WiFi hype

Když se seriosní business plátek pustí do WiFi a v blízkosti tohoto slova uvede klíčové slovo hype, můžete čekat pár procentních bodů ztráty na akciích WiFi firem. Forbes je svojí rozvahou známý a nemá tendenci něco shodit pod stůl. Ovšem článek WiFi business model proves elusive in hype deluge se do WiFi opírá hodně z ostra. A to především formou předkládání důkazů a postřehů, tedy tak, jak to má být. Doporučuji k přečtení.

19. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Fotografie z Jetřichovic

O víkendu jsme byli v Jetřichovicích na chatě Jakuba Matějů s lidmi (i bývalými) z Mobil Media. Fotografie jsou ze sobotního výletu do okolních kopců Českosaského švýcarska. Fotografie asi nikoho jiného než lidi z MM a možná tak z iDNESu nezaujmou, ale můžete tu založit fanklub :)

Fotografie najdete zde >>

18. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉