WiFidrobky: Microsoft přidá provizování WiFi do XP serveru, QoS pro WiFi

Microsoft představil systém pro účtování provizí a bezpečné přihlašování do WiFi sítí pro uživatele Windows XP. Wireless Provisioning Service (WPS) bude k dispozici pro Server 2003 jako taková součást tlaku k upgrade z NT a Server 2000. Ve článku se vychvaluje, jak to bude pro uživatele XP pohodlné, ale nějak jsem nedošel na to, zda to bude alespoň fungovat i pro ostatní operační systémy. Podrobnosti 802.11 Planet.

16. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak je to s těmi rychlými daty od Toshiby

Na několika serverech jsem četl zprávy o rychlých bezdrátových sítích od Toshiby a protože jsem se na stánku Toshiby v expozici WLAN stavil, rád bych něco uvedl na pravou míru. Toshiba skutečně ve svých laboratořích TRL v Bristolu experimentuje s rychlými datovými přenosy v bezlicenčním pásmu a na veletrhu představovala rychlosti přes 100 Mb/s s výhledem na 1 Gb/s.

16. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Craig Mathias: Bluetooth is dead

Na stránkách EE Times publikuje Craig Mathias svůj názor, že bluetooth je mrtvý. Jde o zajímavou polemiku o budoucnosti bluetooth. Mathias se ptá, zda je nějaký důvod, proč používat sluchátka s bluetooth, když drátová jsou levnější a mají lepší zvuk. Ačkoliv na závěr říká, že technologicky bluetooth znamená značný průlom, jeho problém vidí v rychlosti a opožděném nástupu na trh. Článek je zde (via HMed :)

16. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Zase doma a Reakce na WiFi knihu…

Tak jsme se dokodrcali z Ženevy domů, přes zapráskané německé dálnice a švýcarské nehodové štrůdly. Jsem mrtev, jdu se snažit vykazovat nějakou práci do Cinetiku, poslal jsem dva člány do Mafry, jeden už visí, druhý přijde na Palmare.cz snad zítra a je o Samsungách s PalmOS. Materiálu mám na dvacet dalších, chuť na žádný, takže jde o to, zda zvítězí moje nechuť nebo Trndova a Vrecova vemlouvavost.

15. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak jsem na ITU našel jen tři české vystavovatele

Snažil jsem se najít v katalogu vystavovatelů na na ženevském výstavišti přímo i v reálu nějaké české výstavovatele. Oproti řoku 1999 jejich řady prořídly, byl tu Strom Telecom s docela slušným stánkem, to je firma zabývající se stavbou sítí, pak firma FDH zabývající se výstavbou mobilních sítí a prodejem použitých síťových prvků (to fakt existuje, prostě si koupíte BTS z druhé ruky) a pak maličká stánek firmy 2N. Tím česká účast zhasla.

15. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Samsung: Budoucnost mobilních telefonů a sítí

Tisková konference Samsung sice proběhla už včera, jenže ne všechno, co bylo zajímavé, se dostalo do tiskových zpráv. Takže snad nevadí, že o ní píšu den poté... Tisková konference měla jméno The Future of the Mobile Phone and Networking Systems - a bylo na co se dívat.

15. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Jaké budou telefony Samsung s PalmOS? (první dojmy)

Na veletrhu ITU Telecom World v Ženevě v úterý Samsung představoval svoje novinky. Mezi nimi byly i již pokročilé nebo i finální verze telefonů s PalmOS, dříve představených na CeBitu. Měl jsem možnost si s nimi chvíli pohrát, a ačkoliv nejde o finální verzi, první dojmy jistě neodmítnete.

15. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Setkani bloggeru v Zeneve

Vcera Petr Olmer (weblog Chinin) poradal setkani ceskych blogeru v Zeneve a tak jsme se s Honzou rozhodli zucastnit se. Petr nas zaukoloval, abychom dorazili na autobusovou zastavu a odtud mu zavolali, coz jsme ucinili. Kdyz jsme se pak propletali mezi domy, bylo nam jasne, ze nehodlal usporadavat patraci akci, az bychom se pri hledani jeho domu ztratili.

14. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Samsung predstavil nove mobily – PalmOS a TV uchvatily

Tisková konference Samsungu na ITU skončila před hodinou, do teď jsem se toulal expozici Samsungu, kde mají nové telefony rozebrané na jednotlivé díly a můžete se kochat displejem, elektronikou a lidí kolem vás vám ochotně vysvětlují, co na co je. Přiznám se, že ve značení Samsung telefonu už mám docela bordel, navíc presentace novinek Samsungu je spíše věci serverů jako Mobil.cz (kde nic nepíšou) a MobilMania (kde o nich už píšou, však tiskovka už vyšla i český). Ode mne tedy spíše první dojmy, než technický popis:

14. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

ITU Telecom World – další maličkosti z Ženevy

Na výstavišti jsem včera stihl projít zhruba dvě haly z těch pěti, co mne čekají. Kontrast s Invexem jakožto masovou akcí je opravdu obrovský: ITU předpokládá, že na TW přijde přes 110 tisíc návštěvníků, většinou odborníků. Tomu také odpovídá skladba vystavovatelů: vystavuje tu snad každý, jen stánku Nokia nebo Motorola jsem si nevšiml. Sehnat a kontrahovat tu můžete snad všechno, co v telekomunikacích potřebujete. Chcete satelit? Celý, pronajmout transpondér, nebo jen díly na sestavu přijímače a vysílače? Bezdrátové prvky? Řešení pro IP telefonii? UMTS síť? Kromě asijských firem je tu také hodně návštěvníků z Asie, Arábie, zájem o výstavu byl už včera veliký a to to tu teprve začínalo, ještě neběželo ani fórum.

13. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉