Tema v Cannes – Push to Talk over Cellular aneb PoC

Patrick Zandl · 25. únor 2004

Jedním z hlavních témat v Cannes je Push to Talk ověř Cellular aneb PoC. Včera mu byl věnován celý jeden konferenční blok (blog?), kdy svoje zkušenosti presentovali lidé, kteří už s PoC nějaké mají, jinak zmínky o této technologií má prakticky každý a v podstatě každý přednášející ji tu vidí jako záchranu pro upadající příjmy z hlasových služeb.

Hlavní zprávou pro mne je fakt, že PoC dává nejlepší zkušenosti v případě, že je účtováno měsíčním paušálem bez dalšího účtování používání služby. Na přednášce Jamese Tagga z Fastmobile (tento operátor PoC už spustil, být na vlastní bázi pro smartphone) bylo mimo jiné řečeno, že typická délka trvání hlasové zprávy je 6 vteřin - a že reklama operátora musí důsledně dbát na to, aby se PoC nezaměňovalo s hlasovou schránkou. Uživatele se záhy rozdělí do zhruba dvou skupin podle typu užívání služby: běžný uživatel přenese řádově stovku zpráv, aktivní uživatel pak 400-1500 zpráv. Obecně se udává, že PoC zpráv proběhne sítí 10x až 100x více, než SMS zpráv od téhož uživatele. Podle zkušenosti Fastmobile je ale potřebná latence pod jednu vteřinu a důležitá je také možnost zprávu uložit a předat v případě, že adresát není na signálů.

Fastmobile také v Cannes představil PC aplikaci propojující PoC s PC počítači. Její využití bude prý především pro profesionální uživatele a firmy jako taxislužby - osobně bych ale byl optimista i v případě ukecaných uživatelů, kteří pořád sedí u počítače, mohlo by jim to vhodné doplnit ICQ. Nehledě na to, že na veletrhu se hodně mluví o tom, že PoC by se mělo vhodné navázat na instant messaging i u proprietarnich řešení jako AOL, MSN, ICQ atd. (clanek automaticky Ohakovan)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook