Wow, Oskar inzeruje v ICQ…

Asi jsem s křížkem po funuse, ale dneska jsem si všiml, že bannery na Oskara putují po ICQ. Kdo ICQ nemáte: jeho plná verze zobrazuje reklamu (Lite verzi jsem na chuť nepřišel, ale reklamu v sobě nemá) v okně při psaní a čtení zprávy (i různě jinde), jde o plné bannery 468 x 60 bodů, bannery se po určité chvíli střídají. Záhy tam také naběhla česká reklama na Nokia Game 2003.

23. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Wapový Marigold

Včera jsem také narychlo spíchnul malou wapovou verzi Marigolda. Především proto, že chci udělat přehled hotspotů ve WAPu, k čemuž ale musím doplnit databázi hotspotů o nové hotspoty. A tak zatím wap verze má jen přehled zpráviček z Marigolda a možnost číst si komentáře k nim.

23. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Operační systémy pro mobily – to se nám to rozjíždí

Není to tak dávno, co se na internetu objevily zprávy o tom, že Ericsson přemýšlí o tom, že by svoje smartphone převedl pod PalmOS místo dosavadního Symbianu a grafického prostředí UIQ. Situaci pak klidnilo až oficiální prohlášení Sony Ericsson o tom, že jeho smartphone dále budou na Symbianu/UIQ - ačkoliv se dá předpokládat, že SEr bedlivě monitoruje situaci v operačních systémech a je kdykoliv hotov k jakékoliv konverzi, pokud ho to udrží v černých číslech a pomůže mu to prodat dalších pár kusů a zároveň to neznehodnotí jeho Symbian investice.

22. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak uvařit exklusivní článek z vody (příklad z MobilManie)

Dneska mne dostal článek na MobilManii, autorem je Martin Zikmund a článek se jmenuje Konec tajností: Eurotel a rychlý internet přes EDGE. Také pouták článku je nadějný: "Nyní jsme získali podrobnější informace z toho nejvěrohodnějšího zdroje – od generálního ředitele Eurotelu, Terrence Edwarda Valeskiho." Jenže lepší případ vaření z vody aby pohledal.

22. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WideNet a WIA

Lupa.cz dnes píše článek o WideNetu a jeho partnerském řešení pro hotspoty. Mimo jiné nakousla událost, která mnoha lidem patrně ušla a to spolupráci WideNetu a WIA. Situace se má tak, že WIA předala WideNetu svoji pilotní síť a výměnou za to získala podíl ve WideNetu.

21. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

SanDisk dal do prodeje SD s WiFi

SanDisk na veletrhu CTIA oznámil, že jeho SD karta s WiFi se právě v těchto okamžicích začíná prodávat na online obchodech. SanDisk tuto kartu pěkně dlouho odkládal, ale jak to tak vypadá, už je konečně na trhu. Koncová doporučená cena je 130 USD, jenže o ovladačích pro PalmOS se zatím nic nepíše, tisková zpráva platformu nezmiňuje a online obchody jako CompUSA.com zmiňují v požadavcích PocketPC zařízení, o PalmOS ani slovo. SanDisk ke kartě přidává trial verzi prohlížeče ThunderHawk, která si umí obrátit stránku na šířku pro lepší čtení...

21. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Budoucnost mobilů: proměny vzhledu

Nepřekvapí asi nikoho, když konstatuji, že vzhled mobilního telefonu je jedním z rozhodujících faktorů při jeho výběru a koupi. Můžeme říkat cokoliv, ale neatraktivní mobil nemá v tlačící se konkurenci šanci a to ani oproti funkčně slabším konkurentům. Proto výrobci na vývoj vzhledu mobilního telefonu kladou veliký důraz. Podívejme se na jednotlivé koncepty vzhledu mobilního telefonu i na to, jak se postupem doby proměňují.

Pokračování mého článku na Mobil.cz...>></A>

21. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč obcházet tiskového mluvčího Telecomu

Dnešní vydání Marketingu a Medií přináší ještě jeden povzdech na Českým Telecomem, respektive PR oddělením. Přímo šéfredaktor MaMu Daniel Kopl si stěžuje, že MaM vyštoural nějaké informace o výběrovém řízení probíhajícím v Telecomu a redaktoři požádali tiskového mluvčího Vladana Crhu o vyjádření. Ten ovšem vyjádření rozeslal všem novinářům formou tiskové zprávy. MaM tak přišla o exklusivní informaci a podle všeho taky o chuť příště si na nějaký takový špek vyžádat oficiální informaci z tiskového oddělení. "Místo aby odpovědi poslal pouze do redakce, která se jej ptala, poslal oficiální tiskovou zprávu s odpověďmi na otázky do všech redakcí. A pokud by snad vysvětlením tiskového mluvčího nyní mělo být to, že naše redakce nebyla první s těmito otázkami, tak bylo slušné tuto informaci sdělit novináři, který se na něj s prosbou o odpovědi obrátil," píše Daniel Kopl v MaM.

20. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Moje zaječí úmysly aneb cena versus služby mobilů.

Přišel mi minulý týden účet za můj soukromý T-mobil(e). Tři tísícovky není málo. A protože už delší dobu přemýšlím o tom, jestli bych někde neušetřil a potlačuji v sobě nostalgii z toho, že mám mobilní číslo od roku 1996 stále stejné, sedl jsem si v neděli ku kalkulačce a tarifům operátorů.

20. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Budoucnost mobilů: proměny displejů a vestavěných kamer

Na ženevském veletrhu ITU Telecom World bylo mnoho prostoru věnováno budoucnosti mobilních telefonů, tedy tomu, kam se bude jejich vývoj v průběhu nadcházejících let směrovat. Debatovalo se o krátkodobých výhledech, na programu byly ale také futurologistické projekty a výhledy na dalších dvacet let. Nedá se říct, že o tom, o čem se mluvilo, bychom se snad měli setkat na příštím CeBITu, ale pokud za čtyři roky dorazíte do Ženevy na další Telecom World, už tam možná uvidíte o něco více, než jen koncepty.

20. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

ADSL Telecomu – komedie pokračuje

Takzvané širokopásmové připojení nabízené Českým Telecomem jako ADSL, pokračuje ve svém komickém tažení trhem. Telecom totiž minulý týden zapínal agregaci - a ze širokopásmového připojení se stal pro mnoho lidí rychlostně klasický analogový modem, ovšem s paušální platbou za měsíc. Čtěte na Živě.cz článek Telecom zřejmě nezvládl agregaci ADSL. Co na to Mlynář se Stádníkem? a také bouřlivou diskusi pod zprávičkou Peklo jménem ADSL. Na Lupě se stejnou tematikou zabývá Jiří Peterka. Závěr všech článků? Telecom to nezvládl. Jenže koho by to ještě dnes překvapilo… Nextra dokonce vyzývá uživatele svého ADSL připojení, aby jí reportovali a testovali s ní skutečný stav přípojek, aby to mohla s Telecomem řešit, což je výjimečně férový přístup.

20. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

PBJ o WideNetu a CzFree

Prague Business Journal, prima anglicky psané ekonomy noviny, vydaly článek Wi-Fi newcomer offers cheaper, but riskier, fast Internet connection věnovaný WiFi sítím v Praze. Výslovně tu uvádějí WideNet a jeho politiku provizí a CzFreeNet jako zájmovou síť. Článek najdete zde, Jakub Ditrich tam má moc pěknou fotku :)

17. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

O tom, kterak se něco na České poště zadrhlo

Pokud zrovna nepíšu Marigolda, pracuji ve firmě Cinetik, resp obráceně. A prací Cinetiku je dodávat lidem na DVD filmy, které chtějí a tyto filmy k nim putují poštou jako obyčejná zásilka. Denně expedujeme několik stovek zásilek a další stovky jich se nám zase vracejí do PO Boxu.

17. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

MMS: v praxi na prd, samé problémy

Na ITU v Ženevě se dost mluvilo o výhledech MMS služeb. Zatímco Nokia oznámila, že hodlá silně rozšířit svoje portfolio telefonů s fotoaparátem a vestavovat ho prakticky do každé novinky, protože tím podpoří rozvoj MMS (= prodají další mobily), já jsem se na MMS zprávy pěkně vztekal.

17. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉