Bez přihlášení už to holt někdy nepůjde…

Patrick Zandl · 7. březen 2004

Zachvátila mne horečka - mrcha jedna. Bohužel moje projevy chřipky jsou lékařsky neuctivé. Při horečce mi teploměr ukazuje přes 36,2C, pokud je to opravdu kruté, dostanu se i k 36,5C, což ale nejsou teploty, které by lékaři uznávali jako horečkové stavy. Takže s tím ani k doktorovi nechodím, protože mi ještě není zatěžko dát 12 Kč na Paralen a týden ležet v posteli, protože venkoncem nic jiného se s tím dělat nedá a jak mne přátelé lékaři již poučili, léky proti chřipce pouze zmírňují některé její příznaky, ve skutečnosti ale nic neléčí. A tak ležím v posteli, v pondělí se to pokusím vysvětlit v práci a budu úřadovat z domova. A mezi tím jsem o víkendu trochu programoval.

Už delší dobu jsem chtěl udělat nějaké inteligentnější řízení přístupu k informacím na Marigoldovi, neb - jak víme, informace jsou to nejcenější. A tak ke čtení některých článků bude povinné přihlášení Genloginem, společným přihlašovacím heslem platným pro všechny servery běžící na redakčním systému Genesis 2, bez toho článek nelze přečíst.

Přihlašovací "lištička" je umístěna na každé stránce pod logem marigolda - pokud jste přihlášeni, je tam vaše přihlašovací jméno, příjmení a login a možnost se odhlásit, v opačném případě je tam možnost se přihlásit či zaregistrovat. Na jednu věc upozorňuji - přihlášení neexpiruje, takže dokud se neodhlásíte, je platné. Vzhledem k tomu, že registrace slouží jen ke čtení článku, není odhlašování nutné, i když se náhodou někdo dostane k přihlášenému počítači, nemůže vám nijak uškodit, maximálně si může přečíst vaše jméno a kontakt v editaci, ke změně těchto údajů už potřebuje znát heslo.

První témata, která jsou krytá přihlášením, je 3G Týden, chystám se rozšířit přihlášení i nad správu hotspotů - kde je logicky požadovaná editovatelnost hotspotů zadávajícím, což dneska moc dobře nejde a pro diskuse tak, aby bylo zřejmé, které komentáře a diskusní příspěvky píše náhodný návštěvník a které přihlášený uživatel.

Jestli chcete vědět, jaký to má v praxi užitek, tak žádný. Nehodlám z vás tahat ani prachy, ani vaše kontaktní údaje (povinné je vyplnit jen jméno, login a email, což dá rozum - email je pro zaslání hesla při ztrátě, to ale zatím nefunguje), jen potřebuji ozkoušet některé svoje content teorie. Myslím, že to přežijete, zase taková tragedie to není...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook