Kterak si Indoš naběhl na dvojitou haluz od Technetu

Dneska jsem se po dlouhé době kromobyčenjně dobře pobavil při čtení článků na internetu. Možná jste to ve středu sledovali: na Technetu (součást iDNES) vyšel článek věnovaný Indoši, přes jehož servery spameři rozesílají své výtvory. Nu a Indoš se dal nachytat na klasickou dvojitou haluz a snažil se všechno zahrát do autu s tím, že autoři článku jsou idioti. A autoři ho dneska sejmuli tak, že i nejprostší duše už jasně cítí, jak to v Indoši a celém Autocont on Line smrdí.

12. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Dědictví aneb …

Ten film jste asi viděli - Bolek Polívka zdědil miliony a užíval si jich opravdu důstojně. Nemám to štěstí, co Bolek Polívka a když mi někdo nahoře psal scénář k životu, moje Dědictví by také vydalo na celovečerák, ale nevím, zda tak vtipný. Možná je chyba v obsazení :)

12. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Znovuobživnutý Telnet

TelNet byl kdysi na počátku digitální revoluce u nás takový papírový telekomunikační magazín vpravdě nevalné úrovně, často jsem se nad ním rozčiloval. Nakonec nějak zašel na úbytě tím, že v něm nebylo co číst a bylo co číst kdekoliv jinde, navíc opravdu bazíroval hodně na placených PR materiálech. Joj, pardon, kromě toho je taky telnet terminálovým připojením, ale to sem jaksi nepatří...

11. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Telenor nabídne vlastní DSL

Když jsem tady nedávno upozorňoval na to, že se najde odvážlivec, který si přes local loop unbundling a pomocí kolokací troufne nabídnout vlastní řešení DSL služby, nevěřili jste mi. A je to tady. Smlouvu o LLU podepsal 5. prosince s Českým Telecomem Telenor Networks, firma ostatně již v ústřednách Telecomu montuje své vlastní DSLAMy a propojuje je pevnými linkami do své sítě. Celé DSL pojede tedy v režii Telenoru jako alternativa k tomu telekomáckému. Telenor je u nás ale velkoobchodní prodejce, takže konkrétní nabídky budou záležet na jednotlivých ISP, zda a za jakých podmínek DSL od Telenoru poskytnou. Nicméně už nyní je zřejmé, že jedním z nabízejících bude Nextra.

11. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Kde nosíte mobil nejčastěji?

Dneska stahuji marigoldí anketku o tom, kde nejčastěji nosíte mobilní telefon. Za ten zhruba měsíc, co tu visí, nasbírala 245 hlasů, což není zase tak málo z hlediska statistického, takže se podívejme na výsledky podle toho, kde mobil nejčastěji nosíte:

11. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Seriál o akciích v USA pokračuje a také článek o zajímavém pikocell řešení nanoGSM

Dneska se mi na internetu sešly a vyšly hned dva články. Na Penize.cz vyšel třetí díl seriálu o obchodování s akciemi na amerických trzích. Tentokráte jsem si neodpustil škodolibé srovnání výnosů z akciových fondů a indexových akcií a seriál se věnuje dalším pojmům potřebným pro obchodování, mimo jiné vysvětluje princip maržinových obchodů a krátkého obchodování akcií. Obchodujeme s akciemi na amerických trzích III.

10. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Recall – fulltext minulosti

Asi mi pár lidí bude vyčítat, že jsem objevil ameriku, ale nemohu si pomoci, tahle věc se mi tak líbí a ještě jsem o ní jinde nečetl. Při mých hrátkách s WayBack Machine jsem si všiml nové služby na Archive.org - fulltextu stránek nazvaném Recall.

9. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: internetová telefonie a WiMax na lupě, NetFayn na Mobilu a další

Dneska začnu směsicí odkazů a drobků z internetu. Tak především na Lupě vyšel můj článek sumarizující dění kolem internetové telefonie v poslední době, především pak její projednání v panelu před FCC. Internetová telefonie – regulace, SIP versus Skype. No a abyste na Lupě rovnou mohli zůstat, doporučím hned další článek od Rity Pužmanové věnovaný WiMAX - Bezdrátové metropolitní sítě: 802.16a. A když už jsme byli u té internetové telefonie, V. Janeček na Mobilu recenzuje ten samostatný telefon NetFayn. Zamáčkl jsem slzu v očičku, když jsem na fotkách viděl místo tradičního loga Mobil.cz nápis MAFRA. NetFayn se ovšem stále neprodává a já už jsem hodně skeptický k datacím kolem Faynu...

9. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Struktura weblogu

V americkém PC Magazine jsem našel zajímavý článek věnovaný weblogům - je hodně rozsáhlý, věnuje se výběru blogovacích nástrojů; v tomto ohledu samozřejmě nezohlednil české nástroje, takže není pro nás tak aktuální. Online verzi najdete zde. Co je pro nás ale zajímavější, že redakce sestavila Structure of Blog, strukturu blogu. Pro naše milovníky fundamentální analýzy toho, jak blog nutně musí vypadat, to bude těžká rána, protože jsou zde i prvky, které ani Sova, ani ConBlog ani další nepředpokládají jako povinné - jenže co zmůžou, PC Magazine vychází ve větším nákladu a co je v novinách, to je pravda :)

8. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉