StarZone.cz – filmy na internetu podle Telecomu

Patrick Zandl · 13. květen 2004

Včera Český Telecom oznámil, že bude na internetu poskytovat obsah na webu StarZone.cz. Když jsem si včera kliknul, dalo se na web dostat (podle mne docela hezký černo-oranžový design) a prozkoumat ho, později už chtěl heslo. Tisková konference o StarZone je až dneska odpoledne, jdu se tam podívat. Zatím popíšu, co jsem na StarZone našel.

StarZone jsou prakticky jen filmy, zato v plné verzi. Filmy stojí 40 Kč na jedno shlédnutí, pokud chcete zakoupit licenci na celý den, je to o deset Kč dražší. Jsou zde i kratší filmy jako přírodopisné dokumenty, jsou zde i nějaké televizní pořady. Vše je ve formátu WMV, takže linuxáci mají smůlu, rozsahy filmů byly kolem půl giga, co jsem měl možnost vidět.

Nabídka je zatím chudá, přišlo mi, že jde spíše o několik málo desítek filmů, navíc především filmy české provenience typu Akumulátor, tedy zpravidla tvorba po roce 1989 do řekněme roku 2000, tedy archivy Bontonu/CČV .Zahraniční filmy jsem snad neviděl (dokumenty možná nebyly české, to já nepoznám), do sekce thrilery jsem se nedostal, protože má rodičovský zámek a bylo potřeba se registrovat a přihlásit, stejně tak Adult kategorie. Nicméně titulní stránka propagovala prakticky jen české filmy. Chápu, že tam necpali porno a navíc je možné, že databázi dokrmí.

Filmy si mohou stahovat pouze zákazníci Českého Telecomu a prý se dají online prohlížet na linkách o rychlostech nad 512 Kb/s. Web ale také upozorňuje, že při pádu streamování bude znovu částka účtována, jsem zvědav, zda to tak bude i při pádu normálního stahování.

Zkusil jsem si z práce stáhnout dokument o životě hmyzu (měl rozumnou délku), abych se podíval na kvalitu, ale nešlo to, takže nemohu sloužit. Podronosti večer /  zítra, podle toho, co bude na tiskovce...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook