Internet Express – Český Telecom zajímavě mění nabídku ADSL

Patrick Zandl · 12. květen 2004

Berte toto prosím za textovou verzi online přenosu tiskové konference Českého Telecomu, která postupně přibývá. Omlouvám se za překlepy, rozhraní speech to text není dokonalé...;) Nejaktuálnější verzi najdete na tomto URL (na titulce je verze z cache, aktuální se zpožděním)

Tisková konference začíná s devítiminutovým zpožděním klipem Internet Express, který již běží v TV.

Přítomni jsou: David Duroň (marketing Telecomu), Garrison Macri (marketing Eurotelu)

D. Duroň: Odstraňují se datové limity a odstraňují se platby za hlasové služby, hlasové služby budou obsaženy již v samotném ADSL poplatku. Cena 999 Kč bez DPH (služba ADSL 512/128 Kbps, hlasová služba, žádný limit). Tato promo cena platí jen dva měsíce, pak 1 149 Kč bez DPH.

Nové balíčky pro hlasové služby Universal spolu s ADSL Internet Express: cena 9,90 Kč za hovor místně i meziměstsky pro libovolně dlouhá volání. 50% instalací ADSL je do 15ti dnů.

Nabídka instalací také v sobotu mezi 9-13 hodinou.

Do 15. června bude ADSL pokrytí 66% telefonních linek. Právě se presentuje mapa pokrytí, mnoho lokalit přibude k 1. červnu, další skok je 15. června.

Službu lze pořídit v prodejnách Telepoint a Telepoint Partner.

ISDN nově má také možnost paušálního připojení "Internet Na doma"...

Telecom s Eurotelem nabízí více jak 160 hotspotů ...

"Velmi pečlivě jsme analyzovali potřeby zakazníků, co se týká samoinstalačních balíčků, tato služba začíná dominovat." Samoinstalační balíček ADSL bude u Telecomu v prodeji a přešel celkovou revizí, takže bude jendodušší a přehlednější.

G. Marci (11:56) - Omlouvám se, že nebudu mluvit česky. Dnešní tisková konference je o produktech Expres, produktech pro rychlé připojení k internetu, který bude i Eurotel nabízet. To ale není první společný počin. Prvním příkladem spolupráce Eurotelu a Telecomu je společná nabídka WiFi a také pevné SMS.

Mluvit se bude o celkovém portofoliu služeb pro internet, které Eurotel má nebo do blízké budoucnosti chystá, na závěr bude Marci mluvit o produktu Data Express, což je CDMA.

Sakra, teď jsem přeslechl, kolik SMS zvládají za vteřinu, mluvilo se o PR SMS a úspěchu SuperStar hlasování. Noname právě píše, že 600 SMS za vteřinu při SuperStar, to není málo, my v Pipeline standardně zákazníkům instalujeme 1 SMS/sec a všem to stačí :)

Portál Live už má desítky tisíc uživatelů, posílají se z něj statisíce MMS zpráv a dalších služeb s přidanou hodnotou, na úspěchu portálu se podílelo i MS v hokeji, protože přes tento portál si mohli lidé objednat videoupozornění na góly (ha, to dělal myslím U-Turn :).

Zákazníci Telecomu dnes nevědí, že se mohou obrátit na prodejny Eurotelu a koupit si tam služby Telecomu a opačně, takže dnes to zdůrazňujeme.

Ha, Mobil.cz má také speach to text :)

Ve všech 84 značkových prodejnách Eurotelu jsou vyškolení specialisté, kteří zodpoví všechny dotazy na Internet Express, takže mohou pomoci s ADSL, samozřejmjě se to zde dá objednat, všechny formuláře a objednávky se předávají ke zpracování Českému Telecomu a pak Telecom řeší všechny provozní záležitosti včetně vyúčtování.

Eurotel má licenci pro provozování a vybudování sítě CDMA v pásmu 450 MHz. V tuto chvíli probíhá rozšířené testování této služby (již několik měsíců). Cílem testů je ověřit správné fungování tak, aby služba nerušila jiné služby. Tim se asi myslí stížnosti na rušení TV...

Uvedení služby CDMA na trh se zpozdilo díky složitosti testování, informace poskytneme později, až bude otestováno.

12:13 - D. Duroň shrnuje tiskovou konferenci.

12:15 - prostor na dotazy...

Bude se měnit agregace? Ne, nebude! Průměrná rychlost na 512 Kb/s je kolem 380 Kb/s, takže faktická přenosová kapacita je na velmi dobré úrovni a na úrovni ostatních operátorů.

M. Zikmund se ptá, zda Telecom ty hovory za 9,9 Kč bude dotovat nebo nabídne změnu ceny i pro alternativní operátory. D. Duroň říká, že to je dělané statisticky jako průměr, takže se nic pro alternativce nemění.

Peterka se naváží do agregace, Duroň říká, že není možné dělit 512 Kb/s 50 a říkat, že to je to, co Telecom agreguje, ale že je potřeba podívat se na průměrnou rychlost na linkách ADSL a že je nejlépe podívat se na server xdsl.cz, kde se to měří. 10% zákazníků překračuje přenos 3GB dat měsíčně. Dedikuje se objem dat na týden a pokud ho člověk překročí, Fair user policy ho zpomalí a až v pátek mu toto zpomalení odstraní, aby na víkend mohl zase sosat. Podrobnosti zde.

Honza Cinzer se ptá, co stojí aktivace služby Internet Express, když nejste klientem Telecomu. 999 Kč říká Duroň.

Na kolik spadne rychlost, když se uplatní FUP? Dvoustupňově to padá - na 256/128 Kb/s a druhý stupeň je 64/64 Kb/s (to se prý nebude asi uplatňovat). Lze si aktivovat ale také původní tarify, kde FUP takto není uplatňován (samozřejmě je tam cena). Podrobnosti zde.

U obsahových služeb Českého Telecomu poskytovaných na StarZone.cz nebudou přenesená data z těchto služeb zahrnována do FUP ani limitu dat, o obsahových službách se bude mluvit ale až zítra. A týká se to jen klientů Českého Telecomu.

Odvolání Valeskiho, nemyslím, že je vhodné, abych ho komentoval, říká G. Marci.

Olgu Sedláčkovou z Tiscali  právě utřeli (nepředstavila se z počátku firmou, ale evidentně ji vyhmátli), že se nemá co ptát a že je to tisková konference Českého Telecomu a má se zeptat potom, ta na to něco odpověděla hustého a nebylo to slyšet. Že prý si příště může tiskovu konferenci udělat a podílet se na nákladech.

Otázka (přeslech jsem koho) Můžete potvrdit či vyvrátit, že problémy CDMA u ČTÚ jsou interference se stávajícím TV vysíláním? Testování CDMA souvisí s frekvencemi TV a bylo hodně obav kolem MS v hokeji, aby nedošlo k narušení příjmu TV, ale my děláme všechno, aby nedošlo k rušení, blabla... nyní doplní specialista: potenciál rušení TV příjmu je nejviditelnější záležitostí. TV vysílání je zde mnoho desítek let a byla nainstalována a jsou v provozu tisíce zařízení, která jsou v hrubém rozporu s platnými normami, co se týká selektivity a odolnosti proti rušení. Máme to zvládnuté, setkali jsme se s tím při zavádění NMT sítě a montujeme dodatečnou filtraci, jako tehdy. Problém není ve vysílání v pásmu, které pro CDMA není povoleno, ale v tom, že ty nehomologované zesilovače naslouchají i v pásmu Eurotelu a tento signál pak zesílí a tohle dělá televizím problémy.

Přiznejte se, kdo má druhý mikrofon - a už se našel :)

Další otázky (myslím, že Petr Nachtmann, nepoznávám hlas, ale poznávám styl otázek :): Znamená nasazení nových technologií zavržení Always On/Dynamic ISDN (AODI), se kterým jste kdysi koketovali? a budete používat SMSC Eurotelu místo Materny? AODI jsme nepohřbili, ale zatím to nebudeme komentovat. Ach jo, teď mluví bez mikrofonu, houby slyším... Telecom velmi efektivně využil v krátké době a efektivně službu SMS v pevné síti. Ostatně, to je obecně platné pro všechny činy nového managementu Telecomu (říká Duroň). A ještě jsme neřekli v SMS z pevné linky poslední slovo, zvažujeme optimální řešení pro náklady tak, abychom je měli i na tuto službu co nejnižší. Crha dodává, že vzhledem k privatizaci ta spolupráce mezi ET a Telecomem nesmí být bolestně oddělitelná...

Marzi doplňuje k SMSC Eurotelu, že jsou schopni nabídnout dobré podmínky a tato alternativa je stále ve hře.

Poslední dvě otázky povoluje Vladan Crha. "Pane Sychro (telefonie.cz), bude to krátká otázka?" "Ano bude, ale dvojitá," odpovídá Sychra :) Sychra se ptá, zda bude zahraniční roaming v CDMA. Marzi říká, že CDMA se stává stále populárnější ve světě, v Evropě se moc nepoužívá, ale pomalu se zde uchycuje a roste, což přináší potenciál pro budoucnost roamingu.

Crha říká na upřesňující otázku říká, že local loop unbundling Telecom poskytuje a že dnešní tiskovka je o maloobchodní nabídce, velkoobchodní nabídka se nemění.

Peterka, předposlední otázka, strašně zle slyšet. Tuším, že na počet portů ADSL a odpovídají, že dodají později.

Poslední otázka: jak je to s EDGE, počítá s ním Eurotel nebo ne? Eurotel sleduje, zkoumá všechny datové technologie včetně EDGE a 3G a že testuje a záleží na tom, jak se bude vyvíjet počet EDGE mobilů a portfolio datových technologií. Jsme také vázáni povinností pokrýt 90% Prahy do 1.1.2006 UMTS.

Nyní zvou k občerstvení a to už se nás netýká... Tisková konference končí v 12:59. Zítra bude Offroadland, kde se řeknou další věci ohledně obsahu, je to taková večerní show a jízda terénním autem a hlavně představení Starzone.cz.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook