Tak to opravdu bude Eurotel Live!

Včera jsem tu psal o té šuškandě z MobilManie, že Eurotel si buduje portál pro mobilní služby pod názvem Live. A tak jsem po tom včera trochu zapátral a ukazuje se, že se ta služba bude opravdu vodafonovsky jmenovat Eurotel Live! - tedy i s tím vykřičníkem. Samozřejmě, pokud se něco nezvrtne. Eurotel už má registrovanou doménu eurotellive.cz - zatím přehazuje na web Eurotelu a také si v únoru 2004 zažádal o registraci ochranné známky Live!. Zajímavé také je, že v září loňského roku si nechal registrovat Live bez vykřičníku, asi se nemohli rozhodnout.

5. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

NetBanka a eBanka – internetové bankovnictví se dost liší

Jsem jeden z prvních klientů eBanky - službu jsem si aktivoval jako snad první zákazník po jejich zaměstnancích, mám u eBanky soukromý účet i několik firemních účtů. Před nějakou dobou na mne přišla doba, kdy jsem se naštvaně podíval na oznámení o změnách poplatků a rozhodl jsem se, že změním banku. A s Ditou jsme si udělali účet v Živnostenské bance, která nabízí internetové bankovnictví pod jménem NetBanka. Mezi tím se v eBance vzpamatovali, nabídli mi lepší podmínky, v eBance jsem zůstal. Venkoncem i proto, že eBanka sice nabízí dražší služby, ale NetBanku se mi nepodařilo rozchodit z mého notebooku, jen z domácího počítače. Pořád tam kolidovaly nějaké javové vyblblosti s Nortonem starajícím se o zabezpečení mého počítače a s AdMuncherem. eBance funguje všechno i při mém paranoidním zabezpečení.

5. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Potter dočten, takže hurá do drobků kolem sítí…

Tak jsem včera dočetl pátý díl Harryho Pottera a při té příležitosti mne napadlo, že by nebylo od věci napsat paralelní knihu, která by byla vyprávěna z pohledu Luciuse Malfoye. Pátý díl Pottera mi přijde mnohem komplikovanější a v knihovně se nedalo přehlédnout, jak tloušťka dílů stoupá úměrně s pořadovým číslem dílu. Autorka se zřejmě snaží vyrovnat s tím, že i její čtenáři rostou a tak se snaží úměrně jejich věku zdvihat i "psychologické prostředí" knihy - hlavní hrdina už je daleko rozporuplnější než býval a někdy si říkám, že pár facek by tomu frackovi neškodilo.

4. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

3G Týden: prý jsou před rozmachem…

O 3G témata je stále více zájmu, zase jich ale není tolik, aby se tomu dalo věnovat každý den a mělo to nějaký rozsah, který kromě kusé informace také přinese srovnání s okolím. Takže jsem se rozhodl pro formát týdeního shrnutí s tím, že když nebude nic zajímavého, tak prostě nebude ani 3G týden.

4. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Čtu Pottera, nerozptylovat!

V neděli přišel ten velký den - vzal jsem si sváteční kalhoty, čistou košili a vyrazil jsem do stodůleckého Carrefoure, abych ve zdejším knihkupectví zakoupil pátý díl Harryho Pottera. Co na tom, že za rohem v hypermarketu ho měli bezmála o stovku laciněji a že jsem celou dobu přemýšlel nad tím, kdy budu nařčen, že jsem ho tam šlohl - naštěstí jsem měl účtenu a ochrance nevadilo, že mi při placení chleba kouká z kapsy...

3. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Registroval jsem k DPH – ano, opravdu mne pustili k úřadování!

Dokud jsem pracoval v Mobil Media, panovala ve firmě určitá zásada, že nemám být připouštěn ke styku se státními úřady, neb z toho vznikaly nejrůznější zmatky a infarktovky - asi jako když se rozhodl finanční úřad udělat u nás přepadovou kontrolu a vybral si dobu, kdy bude jak Péťa tak Bořík na dovolené a vesele přišli za mnou, kde že máme účetnictví, že ho chtějí projít. Po pravdě jsem odpověděl, že netuším a že mne to nezajímá, na to téma vznikla hodinová telefonní přestřelka. Nakonec to dopadlo tak, že přepadová kontrola to zabalila a pro příště se slušně ohlásila dopředu aby zjistila, že je tam někdo účetně svéprávný.

2. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Přednáška Cédrica Ponsota z Universal Music v Cannes 2004

O přednášce presidenta Universal Music Cédrica Ponsota na letošním 3GSM kongresu v Cannes jsem již pochvalně psal, jen mne tak napadlo, že by ještě stálo za to napsat, čím mne tak zaujala. Na Lupě po mne chtěli článek věnovaný zamyšlení nad službou Eurotel Jukebox a tam jsem pár postřehů z Ponsotovy přednášky zmínil, doporučuji k přečtení: Distribuce hudby do mobilu? Nesmysl. Zatím. Skoro.

2. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Online rozhovor s Jakubem Ditrichem na DigiWebu

Na DigiWebu dnes od 10:30 bude probíhat online rozhovor s Jakubem Ditrichem, bývalým Globe internetem a současným provozovatelem WiFi sítě WideNet. A už nyní mu můžete klást vlezlé otázky a dolovat z něj nějaká moudra. Nebojte, já pak ty otázky pročtu (samozřejmě až budou zodpovězené!) a pokud tam bude něco wifologicky zajímavého, tak na to upozorním.

2. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Symbian 8.0 a UIQ 3.0

Dvou významných oznámení se příznivci Symbianu dočkali minulý týden v Cannes. Především se na světlo světa dostala osmá verze operačního systému Symbian a také firma UIQ Technology, vyvíjející stejnojmenné grafické rozhraní pro Symbian, oznámila představení třetí verze tohoto grafického rozhraní.

1. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Series 60 má problémy s lepším rozlišením

V Cannes se také diskutovalo o výhodách a nevýhodách jednotlivých operačních systémů pro mobily. A narazilo se na to, že dnes nejrozšířenější grafické prostředí Series 60 produkované firmou Nokia nad systémem Symbian a licencované dalším firmám (Siemens a Sendo již nabízejí své výrobky s S60) má velký problém. Tím je nemožnost zvýšit rozlišení displeje. Series 60 totiž jako maximální rozlišení definuje 176 x 208 obrazových bodů. To je také důvod, proč se někteří výrobci obracejí k jiným systémům - Windows Mobile si poradí i s 320 x 240 rozlišení QVGA (ačkoliv licence pro WM stojí 20 USD a pro Symbina + S60 10 USD na zařízení).

1. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Nokia 9500 a další novinky z Cannes

V Cannes jsem měl možnost sáhnout si na nové zde představené mobily. A tak si říkám, proč se nepodělit o dojmy. Především Samsung SGH-D410 se mi naprosto nelíbil. Je to velký telefon, u kterého má velký displej jen mizivé odpostatnění, kromě toho, že při psaní/čtení SMS či wapování vidíte větší kus zprávy. Ano, promiňte, zapoměl jsem, že s tím lze natáčet videa. Je to velká kraxna a i přes ten povyk, co kolem toho dělal Samsung, se mi to zdá docela nepraktický mobil.

1. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

WiMax – pozor na ten přehnaný optimismus

Paul Otellini, prezident InteluNa konferenci v Cannes hovořil prezident Intelu Paul Otellini velmi nadšeně o WiMax. Po konferenci se mne hodně lidí z ptalo, zda je to fakt tak růžové a proč vlastně existují 3G sítě, když je tu WiMax. Jenže zázraky se v radiových technologiích nedějí. WiMax je nesporně zajímavá technologie, ale není to žádný zázrak, má své limity jako každá radiová technologie a je potřeba si je uvědomit.

27. únor 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

A zase doma…

Cesta autem z Cannes přes Švýcarsko obnáší zhruba 1260 km a to dělá nějakých 12 -13 hodin jízdy, většinou se jede po dálnici, ve Francii a Itálii je pagáre (tedy placená), ve Švýcarsku na celoroční známku (prodám, nechcete?) a v Rakousku na desetidenní známku. Jenže od Švýcarska až na české hranice se nás držela nějaká sněhová vánice, což mi osvětlilo, že bych opravdu mohl pořídit nové stěrače. Nakonec jsme dojeli pozdě po půlnoci úplně hotoví, tedy alespoň já.

27. únor 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Panel s Valeskim zklamal

Kvůli panelové diskusi, již se měl účastnit Valeski, jsem v Cannes zůstával do čtvrtka. Nicméně to nestalo za to - Valeski se ke slovu skoro nedostal a prakticky měl možnost říct jen něco drobného k Eurotelu. Panel měl téma Delivering Services to thé Consumer a všechny otázky směřovaly jen na Jímá Balsillieho z BlackBerry (RIM) a Attila Gazdaga z Walt Disney - nic z toho mne nezaujalo, snad jen, když Balsillie sebevědomě prohlásil, že Blackberry už nemá problémy se středoevropskými znakovými sadami, což ještě v pondělí na stánku prohlašovali za problematické a ve stadiu řešení. Jsem rád, že s sebou tak hodili. Jinak jsem tam neslyšel nic zajímavého.

26. únor 2004 - Pokračuj ve čtení 👉