Vláda NEchce přitlačit na rychlejší internet

Patrick Zandl · 16. srpen 2004

Teda já vím, že už je Patrik nazpátek, doufám, že se nebude(te) zlobit, že se mu pletu do řemesla. Ale tahle zpráva mě nadzvedla ze židle a stojí za okamžité upozornění těch, kteří ji ještě nezaznamenali.

Impulzem k napsání tohoto příspěvku byl článek na iDnes Vláda chce přitlačit na rychlejší internet. Cituji:

Nový kabinet Stanislava Grosse se chce zasadit o svižnější zavádění rychlého připojení k internetu. Podle poslední verze vládního prohlášení má mít 80 procent Čechů v roce 2006 v dosahu některou z technologií pro vysokorychlostní internetovou přípojku.

Podle Petry Kocourkové z ministerstva informatiky to neznamená, že na konci funkčního období kabinetu budou mít čtyři pětiny obyvatel přístup na internet, ale pouze budou v dosahu některé technologie.

Za vysokorychlostní vláda považuje připojení o rychlosti 256 kbit/s.

Co si to ti šašci myslí, že jsme úplní debilové? 80% pokrytí Internetem nad 256 kbit zde budeme mít bez libovolného zásahu vlády do konce tohoto roku a je otázkou, zda-li už není nyní (muselo by se udělat sjednocení množin CDMA+ADSL+kabelovky a to vynechám Wi-Fi) a nebýt zásahů zejména této socialistické vlády, tak by bylo ještě dostupnější.

Jestliže dostupností myslí čistě místní nikoliv finanční, natož reálné využití, tak se jedná o zcela evidentní a naprosto prázdné populistické prohlášení na úrovni "v roce 2006 budeme mít rohlíky levnější než v EU".

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook