Na co je pan Koubský expert?

Rozhovor s Petrem Koubským jsem četl v tištěné verzi iDnesu v sobotu. Mějte mne za nostalgika, já vím, že mám tablet s internetem po bytě na dosah a když vyrazím s dcerou do lesa, mám s sebou N95 pro každý případ. Jenže já si stejně v sobotu ráno rád sednu na židli, usrkávám presso silné tak, že by se dalo krájet jako rákosníček a čtu si papírové noviny. Přijde mi to takové… retro…

18. červen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Česko má první videofenomény

Videofenomén je něco, co vzniká v oblasti video produkce řízeně a dostavá se tomu značné pozornosti. Ze světa známe řadu videofenoménů, od videoblogujícího důchodce, přes osmnáctku k nakousnutí, až po maníky natáčející videoklip na rozdivočeném náčiní z posilovny. U nás bylo zatím vymeteno. Tomu je konec. Lakmusovým papírkem pro mne je zájem mainstreamových médií, protože i když mi bylo už nějakou dobu jasno, kdo to bude, teprve mainstreamová média aprobují fakt, že se tak stalo. Tím, že si povšimnou. Ten český fenomén se jmenuje Noisebrothers.

27. květen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Skutr do Prahy, jak moc zlý nápad to je?

Mám takové osobní dilema. Už delší dobu si říkám, že bych měl změnit způsob dopravy Prahou. Až do letošního roku se to nějak dalo ustát, ale v posledních měsících se mi zdá, že se doprava v Praze horší skokově. Pozoruju to statisticky, na dopravě do práce. Vzdálenostně to mám podle tachometu osm (číslem 8) kilometrů. Ještě vloni jsem to jezdil průměrně za třicet minut v ranní špičce. Poslední měsíce se pohybuju přes 40 minut, zpravidla ještě více. A to zapomínám prozradit, že v Římské prakticky nelze zaparkovat, takže parkuju tak kilometr od kanceláře. Když nemám pech. Hodinová doprava do práce se začíná stávat spíše pravidlem, než výjimkou a to bez ohledu, zda jedu v sedm, nebo v deset.

20. květen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

WordPress má novou verzi 2.2 Getz

  1. Jak vesměs víte, Marigold běží již 6 měsíců na CMS Wordpress
  2. Nejpozději zítra dopoledne překročí WordPress na Marigoldu hranici 100 000 spamů, které za tu dobu úspěšně zablokoval, a to fakticky bez jediné chyby.
  3. A právě dnes byla vydána nová velká verze WordPressu, pořadové číslo 2.2, kódové jméno Getz (po známém jazzovém muzikantovi).
16. květen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Jděte už s tím rebrandingem k šípku

Původně jsem chtěl napsat, aby s ním šli někam jinam, ale to se do nadpisu nehodí, je to příliš explicitní vyjádření názoru, přesvědčení. Dneska se rebranduje kde co. Stačí, aby si někdo koupil nějakou firmu a hned si myslí, že zákazníci “benefitovat ze sjednoceného brandu”. Zákazníkům je to ale fuck.

10. květen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Slíbený web2.0 zpravodaj je zde a jmenuje se Čertoděj

Před pár dny jsem tu slíbil v souvislosti s prodejem Jaggu, že zkusíme zprovoznit zpravodaj o moderních internetových aplikačních trendech (tedy o tom, čemu říkáme web2.0). Ještě to není zcela hotové, pár chybek zůstává, ale což už s tím, než to publikovat první květnový den. Web se jmenuje Čertoděj a je o čertovských dějích v internetu, jak jinak.

1. květen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Prvomájové streamování polibků

Když už nevíte, jak vyzkoušet streamovací technologii, tak vezmete za vděk sebepitomějším důvodem. A to je i náš případ ve firmě. Víte, streamovat odněkud z klubu, jak to děláme dnes, je pohodka. Máte tam internet, elektřinu, místnost, kam zamknete počítač, prostě labůžo. Jenže co když chcete streamovat odněkud, kde nic z toho není, už to tak jednoduché není. A tak prvomájový streaming připomíná spíše ostré cvičení.

29. duben 2007 - Pokračuj ve čtení 👉