Kdo bude český Kickstarter?

Patrick Zandl · 22. duben 2013

Americký Kickstarter asi znáte. Vymyslíte si kreativní nápad, třeba svůj nový film, hru nebo novou technickou hračku, uděláte si rozpočet, plány, naházíte to sem a když se najde dost lidí, kteří to budou ochotni za zveřejněných podmínek podpořit a vyberete požadovanou částku, můžete se do toho pustit. Takhle už světlo světa spatřila řada zajímavých nápadů - často se zmiňují třeba hodinky Peble, jenže taky je pravda, že ty by našly investora asi i klasickou cestou. Jenže, proč ne - je to zajímavý kanál na marketing a pro kreativní lidi zajímavé. Nu a v Česku se také objevilo pár takových serverů. 

Přiznám se, že nemám čas ty "české kickstartery" porovnat detailně. Přijdou mi funkčně hodně podobné. Nabízejí založení projektu, jeho popsání, přidání multimédií a hlavně balíčků nabídek, které si může zájemce koupit. Ale taky mě čeká, jeden z nich vyzkoušet a přemýšlím, který. Zkoumali jste to někdo? 

Asi nejnadějněší se mi jeví trio KreativciSobě.czStartovač.cz a HitHit.com (com doména na lokální projekt se mi moc nelíbí). 

Nějaké zkušenosti? Drby a zákulisní info? :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook