U:fonova TV reklama

U:fon začíná být vidět. Na Novodvorská plazza jsem byl v krámku, kde mají pultík s nabídkou jeho služeb. Lákalo by mne to jen tak pro tu srandu to zkusit, jenže doma mám rychlý net, v práci mám ještě rychlejší net a po cestě mám Nokia N95 s 3G od OuJé. Tedy dostatečně rychlý net na to, co ta krabička potřebuje. I tak přes 3G data protlačím pozoruhodné množství dat na to, že s tím podle mne nic moc nedělám (mírně přes 1 GB měsíčně).

10. srpen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

GMail můžete nyní rozšířit až na 250 GB kapacity

Nedávno jsem tu řešil, co se stane, když mi dojde kapacita cca 2,8 GB pro emaily na Google Gmailu. Ukázalo se, že služba prostě začne vracet chybovou hlášku, že schránka je plná - tedy zachová se, jak je zvykem. Dostal jsem zprávu od známého z Google, abych to neřešil a dal tomu chvíli čas. Promazal jsem spamy a dal jsem tomu chvilku. Dneska přestail mailbox hlásit 98% zaplnění schránky a indikátor se ustálil na pouhé třicítce procent.

10. srpen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Porušuje O2 práva k ochranné známce?

Noname píše: Páteční zpráva, že O2 zavedlo službu Roam4Free mě zarazila. Znám se totiž s majitelem irské telekomunikační společnosti, která provozuje službu Roam4free. Inu napsal jsem mu, a zjistil jsem, že má na tuto službu zaregistrovaný trademark platný pro Evropu a USA. Takže byli informováni (možná se ale o tom dozví dříve z tohoto spotu) a v případně bude dále postupováno právní cestou.

6. srpen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Kudy Apple vnesl s iPhone nervozitu do telekomunikací

Ve své recenzi Apple iPhone jsem slíbil zamyslet se trochu nad tím, proč a jak iPhone změní telekomunikační prostředí, pokud vůbec. Argumentace a poznatky k tomu jsou obsáhlé a dlouhé. Zkusil jsem je trochu zestručnit, aby se to ještě dalo přečíst, ale i tak z toho zase vyšel poněkud dlouhý článek. Takže je vhodný pro zájemce o něco trochu méně povrchnějšího, než výkřiky iPhone Sucx/rullleezzz… :)

5. srpen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

The Simpsons Movie 2007 CZECH CAM XVID – kde stahovat

Že Simpsonovi jsou už na torrentu, vám asi neuniklo. Respektive cokoliv dneska přijde do kin, je ihned na torrentu. Nedávno se ale objevili i v češtině - s českým dubbingem, ne jenom s titulky. Je to natočené v kině, kvalita není nijak excelentní, jak ostatně kino ripu přísluší , ale na domácí produkci pro děti před spaním to bude stačit.

31. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Sundejte ty černý huby, zavolal na celý Karlín

Abych byl přesný, zavolal to z pátého patra domu na nejrušnější Karlínské ulici náš administrátor sítě. Už je to řada let. Musel řvát, protože jsme stáli dole u náklaďáku a vykládali. Smůlu měl v tom, že vůkol procházela hlídka policistů, kteří se rozhodli zakročit proti tomu odpornému rasistovi, který provokuje celý Karlín, jenž v Praze už tehdy neslul zrovna rasovou vyvážeností.

29. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Jeden z největších příběhů lidstva se právě uzavřel

Sedmým dílem se měla úder srdce po páteční půlnoci uzavřít sága Harryho Pottera. Právě v ten moment se totiž po prakticky celém světě začal prodávat poslední díl Harry Potter and the Deathly Hallows a fanouškové se mohli přetrhnout, aby byli první ve dveřích svých knihkupectví, která výjimečně otevírala bez problémů o půlnoci.

22. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Dal jsem se do recenzování Apple iPhone

Myslel jsem, když je iPhone dva týdny na trhu, že nějaká slušná česká recenze bude. Oba hlavní mobilní servery ale zklamaly a na místních “recenzích” je vidět, že jejich autoři drželi telefon v ruce jen na chvíli. Hodně se snažil MaLér, který dopadl o řády lépe, ale i tam mi pár poznatků chybí. A tak jsem se dal do psaní vlastní recenze. Navíc, poté, co jsem viděl výsledky fotek (nemám doma foťák, tak jsem iPhone musel fotit Nokia N95 a podle toho to dopadlo), jsem si radši zajel do práce pro kameru, možná něco sestříhám (jestli najdu kazetu a firewire kabel a čas ovšem).

15. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Apple iPhone recenze – může být delší, než manuál? Musí! Tady je…

Nebude to klasická recenze. Zejména z toho důvodu, že telefon, který recenzuji, se na českém trhu pravděpodobně nikdy prodávat nebude. Pro Evropu bude existovat jiná verze, která přijde na trh na přelomu roku a bude se lišit. Jak moc, to jistě nevíme, ale pár zvěstí si probereme na závěr tohoto článku. Je důležité zmínit, že přitom vůbec není jisté, jestli evropský prodej telefonu bude zahrnovat i Česko. A nakonec ani to, zda nějaký evropský prodej bude existovat.

15. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Spotřební zboží

Přemýšleli jste někdy o tom, kdy se z počítače stane spotřební elektronika? A kdy se stala z mobilního telefonu? Definic je mnoho, ale já mám jednu soukromou: spotřební elektronika je výrobek, u něhož nás vlastně nezajímají žádné parametry. Například takový DVD přehrávač. Schopnost přehrávat DVD disky vyplývá z jeho názvu a většinou je to také to jediné, co běžného uživatele zajímá. To splňují všechny DVD přehrávače a tak se při nákupu uživatel rozhoduje většinou podle vzhledu. Pokud nemá smůlu / štěstí a nepotřebuje splnit specifická kritéria.

13. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

A je po dovolené

Dvanáct dní u moře je za mnou. Všem se líbilo, holky si užívaly sluníčka, moře a písku. Základní poznatky pro budoucnost: když let začíná kodem QS, znamená to Travel Service a je důležité významně se přeptat, kdy člověk letí (hodinu!) a když nenabídnou slušný termín, vykašlat se na to. Proč? Tam jsme letěli ve dvě ráno, zpět o půlnoci. Bohužel cestovka nebyla schopná ani za příplatek nabídnout let s jinou společností a hlavně v jiný čas. A zkuste si cestovat s malýma dětma v noci zejména, když časový rozptyl při přepravě s Travel Service činil až dvě hodiny - letadlo se prostě opozdilo. Jen při letu zpět jsme se trefili přesně do času přistání, ale pak to zase podělalo pražské letiště a zavazadla vykládalo přes hodinu. Což je na Ruzyni v nočním časech zřejmě standard, stalo se mi to znovu a znovu. Jenže zatím vždycky bez Sofie, která moc chtěla spát.

12. červenec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉