Dvakráte Sharp pro oblíznutí kosti

Sharp PWA8100

Přes víkend se mi nashromáždily (bohužel pouze virtuálně) dvě novinky od Sharpu, nad kterými stojí za to si trochu zaslintat. Na nic více se asi v ČR nezmůžeme, protože první hračka je japonský elektronický slovník a ta druhé je mobil pro GSM/3G.

2. únor 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

T-Mobile oficiálně potvrdil spuštění své UMTS sítě

Německý T-Mobile ve čtvrtek oficiálně potvrdil spuštění své 3G sítě, což byl krok, jenž mu ukládala německá a velmi draze zaplacená licence. T-Mobilu se dokonce podařilo vyřešit mezisystémový handover, kdy je hovor předán mezi UMTS a GSM sítí a to nyní T-Mobile funguje i za rychlého pohybu. To není špatný výsledek - takové věci sice UMTS specifikace předokládá, v realitě komerční sítě je to ale zatím ojedinělé.

1. únor 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobildrobky: Samsung spolupracuje s RIM na bezdrátovém emailu, T-Mobile objednává Treo 600, NTT DoCoMo v ráži

Dvě zajímavé zprávy v jeden týden na téma mobilního (bezdrátového) emailu. Tak především společnost RIM (výrobce v USA tak populárního BlackBerry) a Samsung podepsali dohodu o spolupráci na vývoji email prostředí pro mobilní telefony, které by umožnilo co nejefektivnější práci s emaily. Abychom byli přesní, Samsung tím zahrne přístup k RIM serverům služby BlackBerry do software svých mobilů. RIM tím zvýší dostupnost své služby a Samsung zase bude moci nabídnout něco zajímavého pro firemní klientelu, protože BlackBerry služba je určená především pro čtení dat z firemních email řešení. Není to nic na způsobu bezplatné email schránky... Zdroj:CanadaIT.

30. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Elektřina přes web – PRE

Nedávno jsem dostal spolu s fakturou za elektřinu od Pražské energetiky také upozornění na webovou aplikaci zpřístupňující data ze zákaznického účtu. A tak jsem se rozhodl to vyzkoušet. Dlužno říci, že aplikace mne příjemně překvapila! Na adrese https://phoenix.pre.cz si můžete zažádat o zaslání hesla (doporučeně poštou) na adresu své zákaznické smlouvy a až vám heslo dorazí, můžete se přihlásit na té samé adrese.

30. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Přidávání MMS zpráv na Marigolda

Včera jsem za vydatné Arthurovy pomoci zprovoznil přidávání MMS zpráv na Marigolda. Proč Arthurovy? Inu proto, že Genesis (redakční systém který Marigold používá), nemá vstup dat via MMS a tak jsem udělal hezkou obezličku - založil jsem si weblog na Bloguje.cz, na které se MMS zprávy posílat dají. A Genesis si pak data stáhne z toho weblogu a uloží je do své databáze. Holt finta - a funguje náramně, jen ta čeština zlobí.

28. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak poznáme, kolik zaplatíme při volání na přenesená mobilní čísla?

Na tohle téma mne naťukl Maler - zajímalo ho, jak pozná, za kolik bude telefonovat na mobil, když si jeho majitel přenese číslo k jinému operátorovi, tedy použije Mobile Number Portability. Je to logická úvaha, protože ČTÚ dlouho trvalo na tom, že zákazníkovi musí být z telefonního čísla jasné, kolik bude za volání či psaní SMS na něj platit. Kupříkladu i proto měli operátoři problémy se zvláštně placenými SMS pro své služby a proto je tu koncept PremiumSMS, kdy se z posledních dvou čísel pozná cena.

28. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Linksys WRT54GS a Buffalo Buffalo WHR2-G54 jdou do vyších rychlostí WiFi

Linksys se rozhodl upgradovat svůj oblíbený router WRT54G na verzi Linksys WRT54GS - dodavatelem čipové sady je Broadcom a hlavní upgrade je v tom, že router nabídne vyšší rychlost, kterou Linksys nazývá SpeedBooster. Zatím bohužel není přesně jasné, o co v případě SpeedBoosteru jde, Linksys pouze uvádí, že jde o 802.11 kompatibilní technologii (zřejmě tedy zpětně, jinak by to nemělo smysl) nabízející na jednom kanálu propustnost až o 30% vyšší, než v případě 802.11g. Bohužel nejsou k dispozici oficiální informace, pouze tento přehled na Buy.com, kde se router nabízí za 106 USD s tím, že k dodání je do dvou týdnů. To znamená, že ho Linksys ještě oficiálně neprodává. Další vlastnosti už jsou klasické jako u dnešního WRT54G, stojí za zmínku podpora WPA a 802.1x.

27. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Yahoo nabízí RSS

RSS je už opravdu důležitý formát. Jak to poznáte? Tak, že ho bere vážně i Yahoo, které na svých stránkách od pátku nabízí možnost sbírat RSS zdroje a zobrazovat je v oblasti na My Yahoo. Patřičnou stránku, kde si funkci RSS nastavíte, najdete na Yahoo zde. Samotnou možnost odebírat zprávy z News Yahoo jako RSS už firma nabízí od srpna 2003 zde.

26. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Siemens představí v Cannes nové mobily s PTT over Cellular

Už je to prakticky oficiálně potvrzené: Siemens bude v Cannes představovat nové mobily vybavené funkcí Push to talk over Cellular. Zatím se hovoří o dvou mobilech vybavených touto funkcí, jeden by měl být manažerský, druhý střední třídy do terénu - takže řekněme S a M řada, ovšem to není oficiální informace. Jak se budou jmenovat a jaké funkce budou obsahovat, to mi zatím kromě onoho PTT není definitivně známo, ačkoliv hádat bychom jistě mohli.

24. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskar se snad konečně dokope ke snížení cen GPRS

Dnešní MobilMania přináší zprávu (dosti obsáhlou) o tom, že Oskar konečně sníží svoje ceny za GPRS. Když jsem před dvěmi měsíci doporučoval Oskaru "v tarifu Basic nasadit stejné ceny, jako má GPRS Standard, ale bez měsíčního poplatku. A u Standardu dát minimálně 5 MB dat v rámci toho paušálu (jako má T-Mobile), lépe pak 10 MB, ať trumfujete," nebyl jsem zřejmě daleko od toho, jak to Oskar udělá ve skutečnosti. Podle MobilManie opravdu sníží cenu přenosu dat u GPRS Basic na stejnou hladinu, jako GPRS Standard (ale bez paušálu a bez určitého objemu dat zdarma) a u tarifu GPRS Standard opravdu zavede pětimegový limit místo stávajícího 1 MB. A přibude 1 MB pro wapování. Lepší než nic, ale žádný odvaz to také není.

24. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉