Stet Helas spustí první řecké 3G UMTS

Tak už i řekové se dočkají své první 3G sítě. 27. ledna ji spoustí místní operátor STET Hellas. V nabídce budou mobilní telefony Nokia 6650, Nokia 7600, Motorola A835 a Siemens U15, služba bude dostupná v oblasti Athén a Thessaloniky, v brzku by mělo pokrytí být rozšířeno i na Patru a Irakleion.

23. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Notebook a datové přenosy v metru

Když mobilní operátoři před několika lety slavnostně spouštěli pokrytí stanic metra signálem GSM, posteskl jsem si při nějaké příležitosti, že pokrytí mezi tunely se neplánuje. Snil jsem o tom, jak pojedu metrem s notebookem a budu vyřizovat poštu a všechny potřebné věci. Pak jsem to jednou vyzkoušel a nějak mne to přešlo.

23. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak se Amík dívá na shánění bydlení v Čechách

Včera jsem se dostal na zajímavý server Expats.cz - to je taková komunita, soustava serverů v různých zemích a je určen pro cizince v nich žijící, tedy především pro anglicky hovořící cizince. Někdo tam odkazoval na můj seznam WiFi hotspotů a postěžoval si, že to není anglicky, tož jsem se rozhodl, že to časem přeložím.

22. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFidrobky: Standardizace mesh sítí, rozmach bezdrátů má zajistit hlas, WiFi v kavárnách

Standardizátor IEEE ustavil zvláštní "Study Group" pro standardizaci mesh protokolů do bezdrátových sítí WiFi. Jedním z prvních úkolů této skupiny má být standardizace protokolu WDS pro bezdrátové propojení několika přístupových bodů mezi sebou (více o něm zde). Měla by také sjednotit protokol pro mesh propojení sítí, tedy "a protocol for auto-configuring paths between APs over self-configuring multi-hop topologies in a WDS to support both broadcast/multicast and unicast traffic in an ESS Mesh" - uf to se snad ani nedá přeložit ;) Více o mesh sítích zde. Zdroj: WiFiNetNews.com a 802.11 Planet.

21. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Vítězem tendru na RSS čtečku se stává SharpReader

Moje výběrové řízení na novou RSS čtečku má svého vítěze - SharpReader. Splňuje základní požadavky, z nichž ten nejdůležitější byl ten, abych si mohl prohlížet nadpisy všech příspěvků chronologicky za sebou. Moje dosavadní RSS čtečka FeedReader je vždy primárně řadila do skupiny podle serveru a teprve v ní chronologicky, což studium většího množství update dělalo velmi problematickým. Navíc mne často zlobila.

21. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobildrobky: Bluetooth Browser, první obrázek Motorola MPx220, Sony Ericsson profitabilní

Zajímavou utilitkou je pro mobily vybavené bluetooth midlet Bluetooth Browser. Tento midlet vám umožní prohlížet a procházet okolní bloetooth zařízení a jejich technické specifikace. Funguje s telefony vybavenými Java Bluetooth specifikací JSR-82, autor uvádí výslovně Nokia 6600 nebo SEr P900, vyzkoušet můžete další. Ku stažení zde zdarma, pro bluejacking a další bluetooth zábavu jak dělané.

21. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Výběrové řízení na novou RSS čtečku

Rozhodl jsem se vyhlásit výběrové řízení na novou RSS čtečku. Zjistil jsem totiž, že s růstem kanálů a zejména s tím, jak přidávám i méně často aktualizované servery, mám problémy projít rychle nadpisy novinek. Všechny čtečky, co znám, totiž mají každý RSS kanál zvláště a musím je všechny proklikat. Je pravda, že favorizovaný FeedReader mne vyskakovacím okénkem upozorní na nové zprávy, ale když u počítače nejsem, což se stává často, nebo když ráno stahuji velký update, tak to propásnu.

20. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Platby za obsah: Věhlas versus bohatství

Mikroplatby za obsah se nechytily. Jenže proč? A proč je tolik obsahu na internetu zdarma?<p> V poslední době se prodírám množstvím článků věnovaných mikroplatbám a platbám za obsah na internetu. A jako vždy mi kápnul do noty Clay Shirky a Nick Szabo, jejichž teze mi přišly hodně zajímavé. </p>

20. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: Infračervené sítě, Siemens dodá WCDMA pro český T-Mobile, Ahoj.cz telefonie

Dnešní porci drobků z internetu začnu článkem Rity Pužmanové z Lupy věnovaný infračerveným sítím. Autorka jde hodně do hloubky (holt když tomu někdo rozumí, tak může :), pro obecný přehled se vyplatí pár odstavců povídání o technických detailech přeskočit a pokračovat zase na konci. Zajímavé je také povídání o difusní architektuře na konci článku.

20. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

T-Mobile DE potichoučku nabízí 3G služby

Na Industry Standardu jsem našel zajímavý článek nazvaný T-Mobile offers 3G service -- quietly. V článku se píše, že německý T-Mobile začal potichoučku polehoučku nabízet zákazníkům služby své 3G sítě ještě před jejím očekávaným březnovým startem. Funguje to jednoduše - stačí mít nějaký UMTS telefon a SIM kartu, která pracuje s T-Mobile sítí (snad tedy i roaming by byl možná). A tak se dostanete do 3G sítě T-Mobile.

19. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Pán Prstenů: druhou řadu nebrat

Byli jsme s Ditou na Pánovi prstenů: Návrat krále. Až v sobotu jsme si udělali čas, takže jsme vyrazili do Cinema City na Zličín. Problém, jak se záhy ukázalo, byl v tom, že bylo prakticky vyprodáno na celý den a tak jsme dostali lístky jen do druhé řady, tedy těsně před plátno. Vzali jsme je, na film jsme se moc těšili a rezervovat si lístky na několik dní dopředu se nám nechtělo.

18. leden 2004 - Pokračuj ve čtení 👉