Gruff jde do světa (či spíše do mobilů)

Zajímavý koncept mobilního obsahu právě zkouší společnost Googgi, ctěný to můj zákazník. Kromě toho, že nakupuje práva k obrázkům a hudbě se rozhodla vytvořit si vlastní postavičku a k ní kromě grafiky také hudbu. A co víc, to všechno propaguje v televizní reklamě (na Primě). Čímž je to jednou z prvních českých TV reklam na mobilní obsah (vlastně vyjma operátorů).

19. duben 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Fajn flashová hra na víkend: Reflex

Tuhle hru byste mohli vyzkoušet. Jmenuje se Reflex a jde o to, otáčet plácačky tak, aby odrážely kuličku patřičným směrem ke kamenům, které zásah kuličky vymaže a přičte vám body. Hra začíná s jednoduchým návodem, jak ji hrát a jednotlivé úrovně se pak zahušťují a zahušťují... :)

17. duben 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Bude to stále spolehlivost versus rozšiřitelnost?

Téma dnešních chytrých telefonů zní: spolehlivost versus rozšiřitelnost. Existuje mezi těmito dvěma nároky kauzální spojitost? Před lety Microsoft prohlásil, že valnou řadu nestabilit Windows způsobují špatně napsané programy a ovladače třetích stran. Docela bych mu to věřil, protože momentů, kdy mi systém zbuchl po zapojení scanneru, bylo dost (a Billovi také alespoň jednou). Příznivci jiných systémů namítnou, že kvalitní operační systém je napsaný tak, aby jeden blbý ovladač neshodil celý systém. Opravdu takhle rozsáhlou ochranu mohou mít relativně kompaktní systémy chytrých telefonů?

15. duben 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Hamachi – vytvořte si vlastní P2P virtuální síť

Hamachi

Další zajímavý software pro P2P se jmenuje Hamachi a je to poměrně čerstvá záležitost s teprve 20 000 staženími. Hamachi je software pro vytvoření vlastní virtuální sítě. Počítače, na které si nainstalujete Hamachi, se uvidí, jako by byly v jednom segmentu LAN sítě, dostanou své interní IP adresy 5.0.X.Y a mohou spolu komunikovat, jako by byly na jedné LAN. Co to znamená? můžete mezi nimi spouštět sdílení souborů, FTP, tiskárny, všechno, jak jste zvyklí - jen s tou výhradou, že na tyhle zdroje se dostanou jen ti, kteří používají Hamachi a znají jméno vaší sítě a heslo k ní. Hamachi je zajímavá především pro milovníky online her, které je vhodnější hrát v LAN - Hamachi ji vytvoří (jen rychlost a kvalitu připojení do netu neokecá).</p>

11. duben 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Co jsou to živé fotky

Občas se mi dostane překvapení ze strany, kde bych ho nečekal. Například už delší dobu dumám nad tím, co jsou to "živé foto" a jak se liší od těch neživých, tedy mrtvých? Tohle novodobé spojení začala před delší dobou používat MobilMania, která si v patvarech a novotvarech libuje (co třeba megarecenze).

8. duben 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Žádný business pod dva dolary

Na letošním 3GSM kongresu v Cannes představila GSM Asociace plány na vytvoření superlevného mobilu, který by se měl prodávat za cca 1000 Kč a měl by být určený pro nově se rozvíjející trhy. Premisa je jednoduchá: z 6,5 miliard lidí jich více jak jedna miliarda musí vystačit denně s méně jak dvěma dolary. A v takovém případě není mnoho prostoru doufat, že z těch lidí vymáčknete třetinu jejich měsíčního příjmu na to, abyste vygenerovali ARPU 20 dolarů. Zdá se, že horní hranice ARPU se zde pohybují mezi 2 až 4 dolary měsíčně.

4. duben 2005 - Pokračuj ve čtení 👉