Výstaviště je prostě obrovské

Patrick Zandl · 11. únor 2006

Jelikož kongres začíná až v pondělí, máme tu víkend na prohlídku města. A Barcelona stojí opravdu za to. Mají tu hezkou službu pro turisty, v Praze bohužel neobvyklou. Turistickou autobusovou linku. Koupíte si denní lístek a můžete jí jezdit po libosti, kdykoliv nastoupit nebo vystoupit. Samozřejmě jezdí od památky k památce a je to patrový bus, patro otevřené. Moc pohodlné a fajn.

Z dnešní projížďky pochází i fotografie výstaviště, či spíše kongresového centra, zde zvaného Fira di Barcelona. Ani jsem se ale neobtěžoval vystoupit z autobusu. Až zítra si půjdeme pro akreditaci.

Výstaviště je obrovské, odhadem dvojnásobek oproti Cannes. Dokonce tady jednoduše uzavřeli ulici mezi výstavními halami aby stačilo se prokázat při vstupu jednou a ne už při přechodu mezi halami. A co více, bude tu jezdit kongresový autobus. A to hned s několika linkami. Tak uvidíme.

Na co jest nutno dávat bacha, jsou zloději v metru. Při cestě do naší rezidence to zkoušeli i na nás, ale nejhorší na tom bylo to, jak neprofesionálně. Nebo už jsme z Prahy tak vycvičení a ostražití? Já nevím. Prý začala nějaká olympiáda. Nevím, co je na tom pravdy, ale Barceloně je to srdečně jedno. A mne taky. Barcelona je vyzdobena na kongres, všude je moře reklam na Samsung a Motorolu, dneska jsme viděli i první obří reklamu na Nokia. A v přístavu je obrovský nafukovací billboard na Windows Mobile. Pokud si Barcelona neužívá kongres tak slaví svátek svaté Eulálie. V ulicích jsou davy lidí, tančí se a zpívá, v katedrále svaté Eulálie jsou bohoslužby a před katedrálou hraje skupina. Kvas ve městě je v kontrastu k Praze dokonalý argument pro moje tvrzení, že Praha není žádné velkoměsto ani metropole...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook