ČTÚ zkontrolovalo telefonní automaty Telecomu a je nespokojeno


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na základě informací zveřejněných v denním tisku provedl odbor státní inspekce telekomunikací Českého telekomunikačního úřadu kontrolu vybraného vzorku veřejných telefonních automatů. Výsledkem této kontroly je zjištění, že ani na jednom z kontrolovaných VTA není aktualizován informační panel o změně délky impulsu.


Současně bylo zjištěno, že na displejích kartových VTA v Praze, krajských městech a některých obcí je poskytována informace o možnosti zjištění cen na čísle 800123456. Tato informace o možnosti zjištění aktuální výše cen na čísle 800123456 je však volajícímu poskytnuta až po cca 10 – 30 vteřinách uskutečněného hovoru. Na základě uvedených zjištění byla u společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., zahájena cenová kontrola, kterou bude zjišťováno, zda společnost ČESKÝ TELECOM, a.s., neporušila cenové předpisy… pokračování v tiskové zprávě ČTÚ.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.