Marigold.cz » 1. Live stream koncert na mobilech v ČR
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Noname píše: Je to přes dva roky, co má Praha 6 vlastní „televizi“ – online zpravodajský kanál, který informuje 3× týdně o zprávách z Prahy 6. Před několika měsíci jsme tam doprogramovali i mobilní verzi televize, s níž můžete tytéž zprávy sledovat na prakticky všech typech mobilů (je k dispozici WMV, RealTime, 3GPP v.6 a 3GPP v.6 s automatickou detekcí typu mobilu (v databázi je aktuálně přes tisíc různých typů) a až se 3 různými kvalitami podle rychlosti (kvality) připojení (od 24 kb/s do 500 kb/s).

Nedávno získal tento projekt ocenění jako Nejlepší elektronická služba ČR v soutěži Zlatý Erb 2008. Stále se ale jednalo o „dead“ streamy (jako že ne „live“), prostě to bylo „jen“ pouštění nějakého statického videa byť optimalizovaného i pro mobily. A protože máme rádi výzvy, je tu další krok – živý přenos.

Dnes od 14:00 probíhá Dejvická slavnost – koncert s hvězdami jako Buty, Eva Pilarová atd. Tento přenos můžete sledovat „živě“ jak přes počítač na TV6.cz, a nebo opět přes mobil na mobil.TV6.cz (opět v několika kvalitách a optimalizováno pro různé mobily). Samozřejmě nejlepší zážitek budete mít, když tam budete živě, s tím prostě ještě hodně dlouho žádné „živě“ nemůže soupeřit. Adresa je Dejvická ulice, Dejvice, program končí v cca. 20:00, začíná ale už ve dvě, takže honem honem.

P.S.: uvítám, když nám dáte vědět, jak dopadlo vaše testování s různými typy mobilů, třeba tady v diskusi a nebo na tomas@kapler.cz. Váš report bude použit k dalšímu vylepšování.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Noname @ 12:39 - Líbil se článek?

komentářů 7

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


7 komentářů »

 1. k850i – nefunkční. Ani livestream, ani deadstream. \3g524\117.3gp zobrazí délku 59 sekund, byty to stahuje jako divé, ale když to do 2 minut nezačalo hrát, tak to asi nefunguje.

  pozn.: nechci platit předražené GPRS/EDGE od TM, tak jedu přes lokální připojení přes kabel a UPC 12 mbps.

  Comment by Marekzprahy — 8.5.2008 @ 14:28

 2. tak na iphone taky ani live ani dead a to si platim predrazene gprs/edge.
  takze je neco spatne.

  Comment by crax — 8.5.2008 @ 15:04

 3. Mám HP iPAQ 514 Voice Messenger, operační systém Windows Mobile 6 Standard. Přes web mobil.tv6.cz se spuštění nepovedlo kvůli protokolu rtsp, pro jehož podporu nemám aplikaci (asi Real Player, že?). Šel jsem tedy na web tv6.cz a do telefonu zadal odkaz na mms. Spustil se přehrávač, ale stále psal připojování a nakonec se nepřipojil. Takže jsem neviděl nic.

  Comment by Scotty — 8.5.2008 @ 15:08

 4. Hele a bduete delat taky stabilni (nemobilni) streamy v rozumny kvalite?

  Ja vim, ze se tedkonc nosi video o velikosti postovni znamky zastrceny nekde v okynku browseru, ale uzivatelsky pripojky zvladnou ledacos.

  Comment by MK — 9.5.2008 @ 8:26

 5. Tohle je typicke. Zadna firma by si takovouhle ptakovinu neobjednala, protoze uzitecnost teto vymyslenosti je nula. Nicmene z mestskeho uradu jde timto zpusobem vydojit peknch par milionu. Doufam, ze pan starosta Chalupa pak bude mit od vas alespon hezky propagacni klip zadarmo.

  Comment by DT — 9.5.2008 @ 11:08

 6. Zdravím, jen jsem chtěla říct, že jsem včera koncert přes mobilní telefon(E90) sledovala…stačilo tomu opravdu málo, jen upravit trošku šířku pásma (RealPlayer)…bylo to super…a skvělá kvalita obrazu. A o zbytečnosti tohoto produktu bych opravdu spekulovala, myslím, že je to výborná služba

  Comment by luci — 9.5.2008 @ 18:45

 7. w880i stejna zkusenost jako k850i (viz vyse); mozna by se vyvojari meli inspirovat na m.youtube.com kde stream do mobilu jiz naky cas bezi a zatim zda se bez vetsich problemu 🙂

  Comment by kozel zahradnikem — 12.5.2008 @ 10:20

Přidejte komentář