Jon Prosser, známý leaker informací o produktech Apple, tvrdí, že aktivně komunikuje s Applem ohledně žaloby za údajné krádeže obchodních tajemství, přestože firma v soudních dokumentech uvedla opak.
Apple v červenci 2025 zažaloval Prossera a dalšího obžalovaného Michaela Ramacciotti za koordinovaný plán na krádež obchodních tajemství. Podle žaloby měl Ramacciotti prolomit vývojářský iPhone přítele pracujícího v Applu a přes videohovor ukázat Prosserovi funkce iOS 19 (později oficiálně pojmenovaného iOS 26). V říjnovém podání Apple uvedl, že Prosser na žalobu nereagoval ani po opakovaných dotazech, přičemž lhůta k odpovědi vypršela 19. srpna. Soudní úředník následně vydal rozsudek pro zmeškání.
Prosser však pro The Verge uvedl: “Bez ohledu na to, co se píše v médiích a soudních dokumentech - skutečně jsem v aktivní komunikaci s Applem od začátku případu. Představa, že případ ignoruji, je nesprávná.” Více podrobností odmítl sdělit. Situace zůstává nejasná, protože oficiální soudní dokumenty a Prosserova vyjádření si odporují.
Zdroj: ⚡ The Verge