WiFi má na CeBITu snad každý, McDonald nabídne WiFi


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tak jsem tu dnes prochodil většinu telekomunikačních hal a WiFi spolu s ADSL tu vládne – obojí nacházíme v nejrůznějších kombinacích. To nejzajímavější jsem už zaznamenal z haly 27, to ostatní tolik nezaujalo nebo naopak zaujalo natolik, že to zpracuji později do nějakého většího článku.


Zajímavá zpráva, která s CeBITem nesouvisí, ale tady se dosti probírá: McDonald se rozhodl ke kroku, který se dlouho očekával – nabídne WiFi připojení ve svých restauracích. Zatím začne s 10ti hotspoty na Manhattanu a později přidá dalších 100 hotspotů v třech velkých městech v USA – ale dá se čekat, že to později doputuje i k nám. McDonald je totiž první řetězec nabízející WiFi, který je přítomný i v ČR. Bohužel je to také jeden z mála řetězců, které u nás existují a to rozšíření WiFi u nás přeci jen trochu brání. Služba bude hodinu zdarma, pokud si objednáte jídlo přesahující určitou hodnotu, potom bude stát 3 USD na hodinu.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.