TelSource chce prodat podíl v Telecomu na burze


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Po osmi letech v Českém Telecomu se jeho největší soukromý vlastník rozhodl firmu opustit. Konsorcium TelSource, tvořené holandským telecomem KPN a švýcarským SwissComem, včera oznámilo londýnské burze, že hledají kupce na svůj 27procentní podíl v Telecomu. Podíl TelSource ve firmě, která provozuje pevné linky téměř čtyřem milionům Čechů a ovládá největší mobilní operátor Eurotel, má tržní hodnotu téměř miliardy eur (asi třicet miliard korun). A najít kupce pro takový balík nebude snadné. Prodej zřejmě srazí cenu akcií firmy na burze, které se v pátek obchodovaly za cenu 321 korun za akcii. Zdroj: MF Dnes.

Další zpráva se toho týká, protože KPN je podílník TelSource: Nizozemská vláda prodala na burze 12 procent telekomunikační společnosti KPN přibližně za dvě miliardy eur. Den předtím nizozemská vláda představila rozpočet na příští rok s drastickými škrty výdajů. Opatřením tedy chce získat peníze do státní pokladny. Vládní podíl v KPN nizozemská vláda snížila na 19,3 procenta.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.