Nová verze firmwaru pro Asus WL500 přináší podporu modemu AnyData

Patrick Zandl · 19. říjen 2005

Adam Koppel vydal novou aktualizaci firmware pro Asus WL-500. Nejočekávanější je podpora CDMA modemu AnyData E100h, se kterou přicházíme jako první platforma mimo oficiální Windows driver.

Nový firmware uživatelům umožňuje sdílet připojení realizované modemem GTRAN nebo AnyData bez nutnosti provádět jakákoliv složitá nastavení.

Nový firmware ovšem nekončí u podpory CDMA, ale umožňuje připojit téměř jakékoliv zařízení, které používá sériovou komunikaci přes USB. Přímo jsou podporovány oblíbené převodníky PL2303 obsažené ve většině USB kabelů k současným mobilním telefonům. Zpřístupňuje se tak široká škála dalších technologií jako GPRS, EDGE nebo 3G UMTS. Tím se Asus WL500 stává univerzálním zařízením, které umožní vytvořit připojení k internetu přes wifi nebo ethernet téměř na každém místě v ČR. Podpora dalších zařízení může být později přidávána samotným uživatelem bez nutnosti měnit firmware zařízení.

Nová verze firmwaru také výrazně ulehčuje správu a nasazení AP v nové lokalitě pomocí funkce AP Scan. Ta vyhledá stávající wifi sítě a umožní tak nalezení volného kanálu.

Aktuální firmware samozřejmě obsahuje i vymoženosti ze starších verzí jako OpenVPN server/klient, SNMP monitoring a podporuje monitorování přenosu pomocí grafické utility AsusMon pro Windows.

Asus WL500 se ve své kategorii také díky našemu firmwaru stává nejuniverzálnějším SOHO bezdrátovým routerem s velkou uživatelskou bází a doboru podporou realizovanou mimo jiné i na specializovaném Fóru. Firmware je dostupný na http://koppel.cz/cdmawifi

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook