Nokia znovu vstupuje do WiMAX fóra

Někdy se obtížně chápe, co Nokia provádí. Před měsícem vystoupila z WiMAX fóra, což jsem rozdýchával jako pragmatické rozhodnutní věnovat se nyní důležitějším součástem jejího businessu. Zhruba měsíc po vystoupení z fóra ovšem Nokia prohlásila, že do WiMAX fóra opět vstupuje. Zdroj: ComputerWeekly.

Abych řekl pravdu, teď už si o tom myslím jen to, že IP divize v Nokia Networks by se měla hluboce zamyslet a případně jít do sebe-zrušení. Snažil jsem se nedávno na webu najít nějaké její produkty a získal jsem neodbytný dojem, že krome promisware a powerpointware nic nenabízí, co by v konkurenci obstálo…:( (A to nepočítám epesně spackanou akvizici RoofTopu, odepsání tak slibného mesh produktu). 

Ovšem příznivce open-source Nokia naopak potěší. Investovala totiž do Mozilla projektu. Prý proto, aby na bázi Mozilly vznikl prohlížeč pro mobilní telefony. Ten už je v pre-alfa stádiu vývoje a jmenuje se (zatím) Minimo. Zdroj: ZDNet.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

1 komentář

  • Koukejme jak otocili 8) .WiMax bude snad i u nas jednou za 2-3roky aktualni.Spis je ale ted aktualnejsi jak dopadlo pripominkovani 5.4GHz na http://www.ero.dk .Nevite o tom nekdo neco?5. cervna to uzavreli,tak snad se to nekam pohne a zase to neodlozi? 😐