Ministerstvo proti SMS soutěžím


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na Mobil.cz vyšel můj článeček o tom, kterak je ministerstvo financní proti SMS soutěžím. Všem, kdož podnikají v SMS businessu doporučuji k přečtení, pokud na to ještě nenarazili, protože kdyby na to narazili plnou rychlostí, mohlo by jim to být nemilo…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře

  • Trošku drastický názor: ČT1 a ČT2 jako kanály veřejnoprávní (státní) instituce by vůbec neměly používat SMS hlasování prostřednictvím komerčních (soukromých) subjektů. Jediný schvalitelný postup je hlasování prostředictvím služeb státního podniku Česká pošta. Státní instituce (ČT) by měla v maximálně plné míře využívat zase služeb státních (veřejnoprávních) institucí. Například v komunistické ČLR, musí v každé SMS soutěži být uvedena i cesta jak se zůčastnit v případě že nevlastníme mobilní telefon, což většinou znamená možnost zaslání hlasu poštou.

  • [1] no, jenze pokud budeme kombinovat posilani odpovedi/hlasu/… pomoci SMS a pomoci korespondaku postou …, tak tim ztratime hlavni vyhody. Tj. rychlost a jednoduchost. Vysledky mohou byt hotove treba behem ziveho vysilani. A ne cekat tyden, az dojdou vsechny korespondaky s "ctvrtecnim datem podani na postu".

    A tvrdit, ze sluzby Ceske posty nejsou komercnimi sluzbami, to mi nejak nesedi. Maximalne jak by mohla treba CT setrit naklady ze strany hlasujicich, ze by byla sama agregatorem, nebo ze by ji Ceska posta poskytovala sluzby zadarmo? A co Ceske poste pro tyhle pripady platit koncesionarske poplatky, aby mohla zajistovat ulohu verejne sluzby?

    A nebo se na to podivejme uplne jinak. Pokud CT provozuje hlasovani na principu PR SMS, tak z toho ma take zajimavy prijem. I kdyz je SMS treba jen za 6 korun, a ne za 30.
    A nevidim duvod, proc by se CT nemela snazit, generovat zisky na svuj provoz. Nikoho preci nenuti, aby hlasovali. Narozdil od reklamy, kterou sleduji vsichni. A tudiz zde je smysl pro jeji regulaci.