Karneval mých dcer a rozdávání odposlechových mouder

V sobotu byl karneval, kam jsem se vypravil se svými dvěma dcerami a mimo to s digitálním foťákem (ne tím v Nokia 7650). A z toho vzniklo osm desítek fotografií, jež jsem umístil zde a lze s nimi listovat. Bystřejší si povšimnou, že Vanda, ta starsí (4 roky) byla za Ferdu Mravence a Lída (2 roky) není zelená od přírody, ale pouze maskovaná za žábu. Méně bystří to poznají podle informací obsažených v předchozí větě. Vždy jsem obdivoval podobné akce, které pořádají lidé z nadšení – bylo to v sokolovně v Liboci, nemělo to žádného sponzora typu Delvita či Globus, prostě se jen pár lidí co chodí s dětmi cvičit rozhodlo a udělalo hezkou akci, na kterou malé děti přišly v maskách a plnili pětici úkolů – což je bavilo. Nakonec se tancovalo, což je rovněž bavilo.


Můj obdiv pramení zejména z toho, že sám mám vždy naprostou hrůzu z toho, co se kde dětem stane a to mi stačí ty dvě moje, natož abych stíhal vnímat ještě další děti. Děti jsou strašná tornáda (obecně, nejenom ty moje) a moje hrůza se samozřejmě naplnila, když Lída spadla z první příčky žebříku a bouchla se o něj (poté, co bezchybně vylezla až nahoru, kam jsem nedosáhl a slezla zase dolů). Pavla, která tam stála úplně stejně jako já a úplně stejně tomu nezabránila, mne poctila pohledem, který by skolil mistra Jodu a rozhodl Hvězdné války.


Našel jsem několik mazaností především na Lídě – ta řešila například shazování kuželů míčkem tak, že došla ke kuželu a míčkem v ruce do něj strčila. Když ji paní upozornila, že by to měla dělat jinak, tak se maximálně soustředila na to, aby prohodila míček mezi kužely – a dařilo se jí to. Vanda zase nadšeně hopsala ve skákacím pytli a mi se podařilo zachytit ji přímo ve skoku s blaženým výrazem –foto zde. Tu fotku doporučuji k shlédnutí. Povšimněte si téže výrazu Lídy při skákání v pytli a můžete porovnat jak to bere Vanda a Lída – zatímco Vanda má v tváři naprostou rozkoš, Lída obrovské nadšení. Na závěr fotka Lídy coby roztomilé žáby… uznejte, s takovými dcerami je radost chodit na karneval a zapomenout na chvíli na telekomunikace i hroutící se software 🙂