Jak volat z Google Talku či MSN do telefonní sítě. A taky opačně a i z mobilu

Z Google Talku lze telefonovat zatím pouze mezi klienty, nikoliv do telefonní sítě. Minimálně oficiálně. Našel jsem ale zajímavou neoficiální možnost nazvanou GTalk2VoIP. Jednoduše si mezi kontakty v GTalku přidáte kontakt této služby (zadáte email) nebo službu necháte napsat vám a autorizujete ji. Pak stačí této službě napsat textově CALL a číslo, kam chcete volat, ona vám napíše informace o ceně hovoru a že máte akceptovat příchozí hovor. A přijde vám hovor – a propojí vás s protistranou. Hezké využití GTalk otevřenosti 🙂

Třeba vám to k něčemu bude. Jo, funguje to i pro MSN, prý, to jsem nezkoušel, nějak jsem si tuhle síť neoblíbil.

S tím související chytrou legráckou je aplikace Talkonaut. Tu si nainstalujete do mobilu (je v Javě) a můžete volat lidi na GTalku, MSN a do VOIP SIP sítí za cenu příchozího hovoru na váš mobil (hlas nejde přes data, ale používá se callback). Účto mají propojené s Gtalk2Voip, takže lze zaplatit jednou a užívat obě služby. Bohužel příchozí hovor na české mobily není nikdy právě levný, vychází to na 5-6 Kč za minutu dle kurzu a operátora.

Operátor je další finta. Talkonaut spolu s Gtalk2VOIP nabízejí několik operátorů, přes které lze volat. V ceníku si můžete najít, jak je drahé volání přes koho. Například volání na O2 mobil stojí od 0,22 do 0,32 USD, což je slušný rozdíl. Také lze posílat SMS zprávy, cena do českých sítí je 0,13 USD, tedy zhruba 2,6 Kč.

A to není všechno. Na další stránce www.didww.com si můžete za pět dolarů měsíčně koupit pražské telefonní číslo (a nebo hromadu jiných čísel z jiných zemí) a nechat si hovory přesměrovat na GTalk, MSN a další služby s VoIP.

Nu, s VoIP se dá pořád si hrát 🙂

Jinak ten mobilní klient doporučuji minimálně jako zdarma IM klienta pro MSN a Gtalk 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

5 komentářů

  • Brzy bude zcela funkcni gtalk modul do asterisku, takze pujde bezne volat z gtalku na sip a ze sipu na gtalk. Zatim je to v CVS a neni to dvakrat pouzitelne.

  • Pres MSN (resp. nyni Windows Live Messengera) to chodi perfektne, ale pocatecni kredit jsem brzy vysal…:-) Zajima aplikace

  • Chodi mi to pres GTalk, ale mam problem, pri prichozim hovoru neni indikovan zadny zvuk „zvoneni“.

  • jinak GTalk lze spojit s ostatními sítěmi (MSN, AIM, ICQ…) alespoň textově přes jabber transportní služby jiných jabber serverů. To, proč GT nemá vlastní transportní služby je mi doslova záhadou, protože pak by se rozšiřoval značně ryhleji než dosud..