Marigold.cz         Chronomag.cz         Kancelářská krysa běhá         FotonMag     

realne_rychlosti

Jaká je reálná přenosová rychlost jednotlivých urychlovacích technologií a jakou zvolit?

Měřeno za ideálních podmínek, kdy mezi produkty používanými ve vnitřním prostředí byla vzdálenost 5 metrů bez překážek, se lze v homogenní síti bez rušení dostat na tyto hodnoty:

Technologie Šířka potřebné frekvence Efektivní přenosová rychlost
802.11g 20 MHz 21 Mb/s
Afterburner 20 MHz 28 Mb/s
Super G 40 MHz 49 Mb/s
True MIMO (Airgo) 20 MHz 76 Mb/s

Jelikož výrobky s čipovými sadami Atheros a Video54 u nás nebyly zatím dostupné, nebylo možno hodnoty změřit. Nicméně ohlasy ze zahraničních diskusních fór napovídají, že u MIMO sad skutečně dochází k několikanásobnému rozšíření dosahu takové sítě i zdvoj – trojnásobení rychlosti.

Rozumnou volbou je technologie Afterburner, protože zlepšuje práci i v případě nehomogenní sítě, v níž nejsou použity jen Afterburner komponenty.

Výrobky s True MIMO jsou další velmi zajímavou volbou, pokud jde o vaši malou domácí síť, v níž budete mít pod kontrolou síťové prvky. Na českém trhu byl na podzim roku 2005 pouze Belkin Pre-N router v ceně kolem 3000 Kč s DPH, tedy jen mírně více, než na kolik vyjdou klasické G produkty. Bohužel tento výrobek nemá možnost sdílení tiskárny nebo síťového disku a nejsou zde ani ethernet konektory pro připojení LAN zařízení, pouze ethernet konektor pro připojení do internetu, což využití tohoto routeru limituje.

 
realne_rychlosti.txt · Poslední úprava: 23. 1. 2007 10:35