Marigold.cz         Chronomag.cz         Kancelářská krysa běhá         FotonMag     

pozor_na_radce-kamarady

Pozor na rádce-kamarády

U začínajících WiFistů zřejmě nejpoužívanějším způsobem získávání názorů na jednotlivé produkty a značky jsou vzdělanější přátelé.

Ti mají doma nějaký router s podporou WiFi nebo postavili i větší WiFi síť.

Tady je třeba být mírně opatrný, protože takoví lidé mají málo zkušeností s širší plejádou značek a produktů. Většinou se rozhodli pro jeden konkrétní produkt a ten používají a aplikují, pokud s ním jsou spokojeni.

Jenže se samozřejmě může stát, že pro vaše použití tento produkt nebude vhodný. Je tedy potřeba dávat pozor na to, abyste taková doporučení vyhodnotili správně ve vztahu k tomu, co potřebujete a požadujete.

Něco jiného jsou low-end produkty pro venkovní sítě, něco jiného zase produkty pro výstavbu venkovních „páteřních“ sítí, jiný produkt je dobrý do kanceláře a něco jiného zase do malého bytu, zatímco do rodinného domku upotřebíte ještě něco jiného.

Nicméně pokud váš známý používá to, co chcete používat i vy a k tomu, k čemu i vy a je spokojen, není od věci jeho radu poslechnout.

Doporučuje se taky kontaktovat ISP ke kterému se plánujete připojit a případně námi zamýšlený produkt si nechat od něj odsouhlasit, předejdete tak případným problémům s případnou nekompatibilitou zařízení u ISP a zařízení u Vás.

 
pozor_na_radce-kamarady.txt · Poslední úprava: 23. 1. 2007 10:35