Marigold.cz         Chronomag.cz         Kancelářská krysa běhá         FotonMag     

od_zakaznicke_podpory_vyrobce_mnoho_necekejte

Od zákaznické podpory výrobce mnoho nečekejte

Největším problémem je uživatelská podpora. Od výrobce ji v zásadě neočekávejte, nad dodávanou technickou dokumentaci se jí nedočkáte, ať už výrobce tvrdí na krabici cokoliv. Horké infolinky jsou většinou určeny pro americký trh a i pokud vládnete angličtinou, jakmile zjistí, že jste z nějakého jiného trhu, odpálkují vás.

Také emailová podpora je prakticky k ničemu, odpovědi se dočkáte za řadu týdnů a tak vágní, že vám je k ničemu – mám to ověřeno na několika desítkách případů. Tyto systémy podpory jsou určeny pro zákazníky, kteří si nejsou jisti, do které dírky připojit kabel ze svého ADSL modemu a do které ethernet do svého počítače. Pokud máte sofistikovanější dotaz, nejsou příliš schopny vám pomoci a odkáží vás na lokálního prodejce. Je to ostatně logické, řešení technicky náročných problémů na dálku prostě příliš nejde.

Proto je důležité všímat si, jaký stupeň podpory je schopen poskytnout váš lokální prodejce, od něhož jste techniku kupovali nebo spíše zamýšlíte koupit. Většinou je výhrou, pokud vám techniku prodává nadšenec-fanda, který ji má prostudovanou zpravidla do posledního detailu. Nemáte-li tedy sami veliké zkušenosti s WiFi, je vhodné obrátit se na někoho takového a obětovat třeba i mírně vyšší cenu, než nakupovat v neosobním velkoobchodě, kde cena je sice nižší, ale podporu nedostanete žádnou.

Řada lokálních prodejců je si toho vědoma a místní lidé jsou schopni pomoci i s řadou nestandardních dotazů. Je také příjemné, že celá řada internetových obchodů s WiFi technikou je schopna vám zodpovědět i velmi náročné dotazy. V tomto případě je lepší svůj dotaz sesumírovat písemně a nezapomenout uvést veškeré nám známe technické informace, např. vzdálenost k poskytovateli, vzdálenost plánovaného umístěni antény od PC atd... Specializované internetové obchody vám stejně jako menší specializovaní prodejci jsou schopni i navrhnout konkrétní produkty a jejich nastavení do vámi zamýšlené konstrukce sítě. Vyplatí nechat si poradit.

Většina lokálních prodejců a také specializované internetové obchody vám pomohou i se složitějším návrhem sítě a dokonce i s jeho realizací a montáží, v takovém případě už ale budou potřeba peníze navíc.

 
od_zakaznicke_podpory_vyrobce_mnoho_necekejte.txt · Poslední úprava: 23. 1. 2007 10:35