Marigold.cz         Chronomag.cz         Kancelářská krysa běhá         FotonMag     

jake_dnes_existujici_pre-n_cipove_sady

Jaké dnes existující „Pre-N“ čipové sady

Na trh se dostává hned několik čipových sad pro výrobky, jež jsou označované výrobci jako „Pre-N“. Tady je třeba dodat, že všechny tyto čipové sady se mezi sebou liší a ačkoliv se výrobky označují shodně „Pre-N“, nejsou mezi sebou propojitelné. Pokud byste je chtěli používat, je třeba dbát na doporučení výrobce, jaké klientské stanice mají být použity a v žádném případě (ledaže byste chtěli testovat za své penízky) nekupovat jiné než tyto doporučené výrobky.

Čipové sady Airgo Networks

Společnost Airgo Networks nabízí dvě čipové sady: True MIMO a True G. Rozdílem mezi těmito sadami je fakt, že zatímco True MIMO používá tři antény pro vysílání a dvě pro příjem, True G pouze dvě antény pro příjem a dvě pro vysílání.

U True G díky tomu došlo k redukci potřebných obvodů, takže zařízení založená na True G budou stát zhruba polovinu ceny co zařízení s True MIMO a tedy budou stát stejně, jako dnešní „G“ zařízení.

V průběhu září 2005 také Airgo představilo třetí generaci své čipové sady, která má nabídnout nominální rychlost 240 Mb/s využitím dvojnásobku běžné šířky WiFi kanálu, tedy 40 Mb/s. Zařízení na této čipové sadě by se v USA mohla objevit do jara a výrobce již nyní indikoval, že její cena je ještě nižší, než u původní čipové sady True MIMO.

Airgo čipové sady podporují tyto bezdrátové routery:

  • Belkin F5D8230-4 Pre-N Wireless Broadband Router
  • Buffalo AirStation MIMO
  • Linksys WRT54GX a nová verze WRT54GX2
  • Netgear WGM-124 Pre-N Wireless Router
  • ASUS WL-566gM

Čipové sady Atheros

Atheros čipová sada Atheros AR5005VL s podporou MIMO je na trhu také velmi krátce a nejsou k ní známy přesnější technická data. V září 2005 ji používal jediný bezdrátový router a to D-Link DI-624M Super G s MIMO, který deklaruje přenosovou rychlost 108 Mb/s – hlavní výhodou ale má být až 8x větší dosah, než u géčkové technologie. V říjnu se na trh také chystá ZyXEL X-550 802.11g XtremeMIMO. Atheros také deklaruje vyšší přenosovou „citelně vyšší“ propustnost a dosah i v případě smíšeného použití s „G“ technologií.

Čipové sady Video54

Čipovou sadu Video54 podporuje Netgear RangeMax MIMO. I zde je hlavní výhodou citelně vyšší dosah zařízení a přenosové rychlosti kolem 100 Mb/s.

 
jake_dnes_existujici_pre-n_cipove_sady.txt · Poslední úprava: 23. 1. 2007 10:34