📰 Mashable

Slabší prodeje údajně odkládají další generaci iPhone Air

Slabší prodeje údajně odkládají další generaci iPhone Air

Podle informací serveru The Information, na které odkazuje The Verge, Apple údajně posunul plánované uvedení druhé generace iPhone Air. Původně měl supertenký model navazující na aktuální iPhone Air dorazit na trh na podzim 2026, nyní se však jako realističtější termín jeví jaro 2027, kdy se očekává také uvedení modelů iPhone 18 a iPhone 18E.

Důvodem mají být slabší prodeje prvního iPhone Air, který byl uveden v září jako dosud nejtenčí iPhone. Přestože nabízí čip A19 Pro, 6,5” ProMotion displej a titanový rám, podle zdrojů nedosáhl interních prodejních očekávání. Apple tak zjevně přehodnocuje tempo inovací této nové produktové řady a může upravit výrobní a marketingovou strategii, aby omezil riziko nadbytečných zásob a optimalizoval nabídku vůči poptávce.

Druhá generace iPhone Air má být ještě tenčí, s vylepšenou baterií a možným nasazením vapor chamber (parní komory) pro efektivnější chlazení. Tyto parametry směřují k uživatelům, kteří hledají kombinaci vysokého výkonu a co nejnižší tloušťky zařízení. Zpoždění však naznačuje, že samotný extrémně tenký design není pro zákazníky dostatečným důvodem k upgradu, pokud není doprovázen jasně rozlišitelnými praktickými výhodami.

Zpráva je založená na neveřejných zdrojích a nejde o oficiální oznámení Applu. Pro běžné uživatele to znamená spíše delší životní cyklus současného iPhone Air a více času na rozhodnutí, zda má tento typ zařízení smysl oproti standardním modelům. Pro trh je signálem, že i velcí výrobci musí opatrně testovat nové produktové linie a že designové experimenty bez výrazné funkční přidané hodnoty narážejí na limity poptávky.


Číst původní článek

Zdroj: 📰 Mashable