Zprávičky – Seznam, Broadband Monday, CZFree, WiFi na IPV

**Noname píše:** jen heslovitě několik zpráviček

1) Seznam zřejmě opravil nějakou chybu (vlastnost), která zabraňovala načítání RSS. Už je tedy možné přidat si libovolný marigoldí RSS feed. Já jsem také opravil mod rewrite, takže by už teď opravdu měly být funkční staré adresy. Na feedu, který Seznam používá jako standardní se to zatím neprojevilo a stále tam jsou jen staré zprávy, nevím jak často se aktualizuje ani nevím co používají za adresu, tak snad se to opraví. Krom toho jsem přidal do pravého panelu i 5 posledních komentářů (chtěl jsem si dokázat, že umím napsat plugin 😉 )
2) Kdo jste zmeškal Patrickovu přednášku o „Stream.cz“:http://www.stream.cz tak už si můžete prohlédnou „záznam na videoarchivu Broadband Monday“:http://www.monday.cz/monday-tv/videoarchiv/ – Patrick začíná zhruba ve třetině záznamu. Mimochodem, Stream má nový vzhled webových stránek.
3) Tak už mě dostali – stal jsem se hrdým uživatelem sítě CZFree, respektive její odnože na „Praze 11 – JM-Net“:http://www.jiznak.cz/jmnet/ – musím říct, že mě to velmi mile překvapilo, nejen skvělá technická podpora, ale hlavně kvalita – mám vyhrazený půlmegabit a ačkoliv jsem přes dost skoků, tak ani „volání přes Internet“:http://www.sipy.cz není žádný problém.
4) Předevčírem po mě chtěl vlastník jedné slovenské WiFi sítě zaktualizovat údaje na „mapě wifi a jiných bezdrátových sítí“:http://internetprovsechny.cz/wifi.php na Internet Pro Všechny a velmi mile mě překvapil, když mi řekl, že má 1000 zákazníků, u každého vždy sleduje odkud zjistil, že ta síť existuje a plných 30 % z nich přišlo právě přes „slovenskou mapu wifi sítí“:http://internetprovsechny.cz/wifisk.php. Když by se k tomu připočetli ti, kteří tito lidé doporučili, tak by to byla možná polovina. Když jsem mu navrhl, že by nám tak mohl davat provize z půlky zákazníků, tak to bral jen jako vtip, ale snad si alespoň koupí nějaký banner 😉 Věděl jsem, že tuto mapu využívá hodně lidí ale tak vysoké číslo mě překvapilo a není jediný od koho mám podobné údaje.

P.S.: V šest hodin bude probíhat finálně přechod na nový hosting, tak držte palce

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

17 komentářů

 • Širokopondělní přednáška byla opravdu skvělá. A sama potvrdila svůj obsah. protože je dostatečně krátká a zábavná a teď už ji můžete i poslat přátelům. Takže to je vlastně taková metaiptv 🙂
  Jen by mě zajímalo, které je to video na Googlu, co jste tam Patricku nahrál a chodili Vám tam lidi 🙂

 • Přednáška skvělá. Pan Pilný neposlouchal, nebo to nepochopil? Nebo je to opravdu generační problém?

 • A na který hosting přecházíte? Už se Zandl hodil flashku do minimace?…
  Co se týče té mapy – mě to zase tak překvapivé nepříjde – možná vám ano, možná proto, že jste Pražák, ale lidé, kde není nabídka tak velká, ale stále mají možnost volby – ADLS, wifi apod. to využijí hodně.

 • Pane Zandle, opravdu myslíte vážně, to co jste řekl o Američanech? Respektive opravdu to chcete srovnávat s Českými diváky? Spíš mi to připadalo jako neurvalé marketingové klábosení – jak nejlépe získat pozornost a pak mlžit, nakousnout, zblbnout a mlžit. Tohle možná působí na žáky ve školní jídelně, ale ne na lidi, co o tom něco ví (a to těm školákům křivdím…).

 • Pane Info, je mi jedno, jak vám to připadá. Co jsem řekl, jsem myslel vážně. Nedělám si z úst větrník a nestydím se říct, co si myslím. A jestli to někomu nevoní, tak to už je jeho věc.

 • Jistě, jenže srovnávat americkou kulturu, kde není problém jíst ráno ovesné vločky kvůli nízké výživné hodnotě a k obědu si dají třikrát přesmažený hambunger… Opravdu se nechci dožít doby, kdy bude za celovečerní film brán jeden díl Přátel. Myslím, že vy také ne. Ale jednoduše jste potřeboval pdporu pro stream.cz… Krátké filmy – můžete si vytvořit a pouštět tam Krtečka, zprávy a nějaké dokumenty, ale nikdy se nemůžete vyrovnat klasickým televizím, alespoň ne s tímto obsahem. Jelikož delší a trhákovější filmy lidé potřebují. Ono už něco podobného myslel ten pán s Harry Potterem. Jednoduše je to jiná sorta, nelze film redukovat z 50 minut na 3 jenom tím, že budeme mít 3 scény padajícího a letícího auta, protože to byly nejlepší 3 scény 50 minutového filmu…

 • Info: co se nechat překvapit, jaký typ obsahu bude Stream.cz servírovat. A nehodnotit předčasně. Přílišné zjednodušování myšlenek není správná cesta.

 • lahvon: Měl jsem pocit, že s tím přišel právě PZ, kdy do oběhu pouští „krátké“ myšlenky bez nějakých souvislostí. Tím sice udržuje nadrženost (viz. jeden nekritický článek držící se na horních pozicích linkuj.cz…) a tám to jistě marketingovou šťávu, ale pak se musí počítat, že někomu to stačit nebude a bude se ptát, případně hodnotit… Když ale s tím představitel nepočítel nebo s  tím počítat nechtěl, tak je to potom těžké…

 • Pane Info, jistě, že jsem to myslel vážně a jistě, že pro to mám mnoho důkazů a podkladů. Především v té době už žijeme. To, že to nevíte, plyne z toho, že nejste teenager nebo mediální analytik. Nemá s tím žádnou souvislost, zda si ta kultura dobrovolně volí hamburgery nebo komunisty. Podruhé: jistěže celovečerní filmy nevymizí. Jenže Harry Poter je TOP film a ten těžko budete srovnávat s běžnou plytkou produkcí. Harry je událost, na jakou se jde do kina s přáteli, je to společenská událost. A takových událostí je každoročně jen několik, na to nemá celý filmový průmysl světa kapacitu, aby jich vyprodukoval více.

  O tom, jak redukovat účelně film na tři minuty mi nepovídejte, dokud jste to nezkusil a neprověřil. Právě mám čerstvou zkušenost s kultovním filmem Starci na chmelu. Původní stopáž cca dvě hodiny přestala bavit klasického teenagera po deseti minutách, kdy zjistil, že úvodní melodie dále nepokračuje. Po přestříhání na patnáct minut se dodíval na celý film a dal mu positivní hodnocení, v průměru 2,2. že to neosloví mne nebo vás? nu, to je možné. tak to asi nebyl účel.

  Na závěr jsem chtěl dodat: to, že tam nevidíte souvislost, neznamená, že tam není. Nevyrazil jsem utrácet peníze jen tak z plezíru a co dělám, si rozmýšlím. Většinou pečlivě a ne na základě osobních dojmů. Může být, že na presentaci o délce dvacet minut nevyložím podrobně a do detailu všechny souvislosti. Ale to není proto, že tam nejsou 🙂

 • Jistě, v tom případě si ale myslím, že skupina Vašich diváků bude, myslím, ještě menší. Máme provdu, asi nejsem mediální analytik, byť se něčím podobným být snažím, jenže v druhé věci (respektive 1.) pravdu již nemáte – já jsem teenager. A proto mě tak napadá, na jakém vzorku jste svá měření prováděl? V tomhle ohledu bude kromě věku hrát dost podstatnou roli také lokace jedince. Malé město je úplně něco jiného než velké. Jinak se chovají lidé v Čechách, jinak na Moravě a zase jinak ve Slezsku. Tuto skutečnost nemůžete přehlížet, a pokud si vše promýšlíte předem, tak ani nepřehlížíte. Horda náctiletých každý pátek a sobotu vyrážejí do barů a někdy i diskoték. Přes týden chatují po icq, hrají hry a někdy zkouknou pálené „divko“. Dnešní televize pro ně totiž nenabízejí program, ale to ne kvůli toho, že nejsou schopni zhlédnout 140 minutový film, ale proto, že třeba zmínění Starci vznikly několik generací před jejich narozením (myšleno dnešních teenagerů). Kdybyste jim nabídl kvalitní film dnešní doby, vše by bylo jiné. Jenže do Amerických filmů (či jakkoli zahraničních snímků) jdou naše televize s velkým zpožděním. Problém je totiž v tom, že na málokterý tuzemský film se dá dodívat do konce, protože obvykle to má tak mizivou hodnotu a celkovou atmosféru, že je to hrůza.

  Tím samozřejmě nechci obhajovat stupidní Am. komedie ze střední školy, bohužel to sic teenagery baví, ale což už. Neberme nikomu jeho vlastní ideje a vkus.

  To mi připomíná – před chvílí jsem se dodíval na film Obchodník se smrtí a to je přesně ten druh produkce, kterou byste neostříhal a to i přes to, že by asi ten váš vzorek nebavila. Proč? Jednoduše proto, že za 15 minut si člověk nic neuvědomí. A to je ta nejdůležitější teze těchto filmů – procitnout. Jinak je to o ničem.

  Mám stále větší a větší pocit, že se vaše nabídka omezí na zprávy, reality show (přesně vhodné na ten typ internetové nabídky spojené s „internetovým“ ovládáním), nějaká krátká vtipná videa, u kterých se člověk zasměje, ale to je všechno. O to vám však asi také jde, budete vyplňovat krátké časové úseky, kdy člověk nemá co dělat. Doufám, že budete v mobilní televizi, jelikož je to pro vás ještě lepší kanál než klasický internet. Nicméně, nezlobte se na mě, nebudete v žádné případě televizí. Možná se ujme spíš název „Stream“….

  Rozdíl mezi hamburgerem a komunistou je v tom, že když vás zabije hamburger, tak alespoň zemřete pro to, čím jste celý život žil a bude to celkem v klidu…

 • Info: nemuzu si pomoct, ale mam pocit ze zatimco Patrik o voze, ty o koze. 🙂

  Ale nemam sil se rozepsat do podobnyho romanu, jako ty. Kdyz stejne budes vedle stavet veci, ktere spolu srovnavat nemuzes.

 • Nemůžu si pomoct, ale pro mě je ten nový vzhled stream.cz dost odpudivý. Tedy alespoň přihlašovací stránka 🙂

 • lahvon: To doufám ne, nicméně musím přiznat, že v takovém kvantu textu se už hůře orientuje a tak mohlo k jisté diferencialitě dojít.

  Stále si ale myslím, že mluvíme oba tak o tom stejném.

  Věci, které srovnávat nemůžu? Příklad by nebyl? Myšleno Starci a Potter nebo spíš význam internetové a normální televize nastíněný v posledním odstavci na konci?

 • Info: Myslel jsem tím především to, že jsou filmy, které lze sestříhat do 15 minutového krátkého filmu. Jednoduchá komedie, akční film s bojovým uměním, lehká detektivka, seriály, …
  A naopak jsou filmy, kde je potřeba minimálně 2 hodiny, na odvyprávění celého děje. Nebo na hrátky s fantazií diváků. A to může být právě Harry Potter, Pán prstenu, nebo filmy jako Šestý smysl a podobně.

  Nikdo ale myslím neříká, že si tyto filmy musí přímo konkurovat. A nebo že jeden formát zabije ten druhý. Naopak. Ale zatímco pro internet a displej notebooku se spíš hodí formát kratsí, 2 hodinový a nebo delší film je lépe shlédnout v pohodlí sedačky v kině, nebo doma u DVDčka.

  A proč ta povídačka o koze a o voze?
  Zatímco Patrk psal …

  „Harry je událost, na jakou se jde do kina s přáteli, je to společenská událost. A takových událostí je každoročně jen několik,“

  Ty mu neustále vracíš …

  film Obchodník se smrtí a to je přesně ten druh produkce, kterou byste neostříhal a to i přes to, že by asi ten váš vzorek nebavila. Proč? Jednoduše proto, že za 15 minut si člověk nic neuvědomí. A to je ta nejdůležitější teze těchto filmů – procitnout. Jinak je to o ničem.

 • Já jsem „vracel“ na následující citaci: „O tom, jak redukovat účelně film na tři minuty mi nepovídejte, dokud jste to nezkusil a neprověřil. Právě mám čerstvou zkušenost s kultovním filmem Starci na chmelu. Původní stopáž cca dvě hodiny přestala bavit klasického teenagera po deseti minutách, kdy zjistil, že úvodní melodie dále nepokračuje. Po přestříhání na patnáct minut se dodíval na celý film a dal mu positivní hodnocení, v průměru 2,2. že to neosloví mne nebo vás? nu, to je možné. tak to asi nebyl účel.“

  Myslím, že sestříhat film na 15 minut je prostě blbost. Musíte si vytvořit vlastní film s vlastním scénářem. A zároveň jsem názoru, že ani nápad nebudete dost dobře moci přejmout.

  Odvyprávění děje spolu s možností si pohrávat s fantazií diváků souvisí s bodem pochopení filmu a mírou příjmu dalších informací tak, aby je divák zase pochopil a uvědomil si je.

  Třeba můžete udělat 15 minutovou verzi Ramba (ale to bych nezkoušel – lidem se ten větší díl akčnosti líbí. prostě na chvíli vypnou mozek). Nevím, jestli chcete, aby lidé u toho streamu přemýšleli nebo ne, ale vím, že na tom bude záležet výběr programů. Pravděpodobně zvolíte zlatou střední cestu. Budete nuceni na to jít více sofistikovaněji.

  Např.: Rád si zhlédnu zajímavý 15 minutový mikrofilmeček, ale bude mi vadit, když to budou sestříhaní Starci. Ale když vymyslíte něco, co bude pro těch 15 minut přímo určeno a bude to dobře zvládnuto, budu se těšit.

 • Info: a právě proto říkám, nechme se překvapit výsledkem. Neházel bych flintu do žita příliš brzy.

 • Uvidíme, co nakonec z toho vznikne.