Znovuobživnutý Telnet

TelNet byl kdysi na počátku digitální revoluce u nás takový papírový telekomunikační magazín vpravdě nevalné úrovně, často jsem se nad ním rozčiloval. Nakonec nějak zašel na úbytě tím, že v něm nebylo co číst a bylo co číst kdekoliv jinde, navíc opravdu bazíroval hodně na placených PR materiálech. Joj, pardon, kromě toho je taky telnet terminálovým připojením, ale to sem jaksi nepatří…


Nyní ale doména Telnet.cz ožívá pod taktovkou DCD Publishing, známého především jako vydavatele měsíčníku Network Computing. Telnet.cz vychází s podtitulem „informace pro ICT profesionály“ a autory, jak tak koukám, jsou především externisté – Rita Pužmanová, Martin Zikmund, Martin Vosanajazyku Jaroš, Dáša Ruščáková a další.


Inu, podívejte se sami. Podle toho, co na telnet.cz vidím, je web věnovaný hlavně telekomunikacím a sítím, do jisté míry tedy bude konkurovat Lupě, možná Mobil.cz, ne tolik Světu sítí, oproti němuž je příliš laicky zaměřený. Většina článků mi přijde, že má blíže k publicistice a komentářům, než k hardcore síťařině. Co mi chybí, je RSS … 🙁


První pohled na web je dobrý – je hezky zpracovaný, líbí se. Druhý pohled je slabší – témata nejsou tak atraktivní a aktuální, aby mne to zaujalo, absence vlastního interního autora je tu znát. Vpodstatě vše už jsem někde jinde četl – ačkoliv uznávám, že jsem extrém čtoucí všude všechno. Výsledná otázka zní: dá to českému webu něco nového a chytí se to, nebo to jen provaří témata propíraná už jinde?


Pletu se, když pořád tvrdím, že weby musí přinášet vlastní a originální témata a vlasntí pohledy a pokud to udělají, mají mezi čtenáři stále šanci nové weby?