Marigold.cz » Zloděj ukradl na CeBITu u Siemensu mobil. Bohužel pro něj byl vybavený GPS…
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Tohje je opravdu pikantní historka z CeBITu. Na stánku Siemensu někdo ukradl mobil, konkrétně prototyp Siemens SX1. Až do tohoto okamžiku běžná scéna. Jenže ten Siemens SX1 byl prototyp proto, že byl vybaven A-GPS, tedy takzvaným asistovaným GPS, polohovacím systémem, kde mobilní síť předá přibližnou polohu GPS modulu a ten ji zpřesní. Výhodou oproti normálnímu postupu je, že je to citelně rychlejší i šetrnější na baterie.


A tak zatímco milý zloděj šupajdil s ukradeným telefonem, technici Siemensu poslali na mobil skryté SMS zprávy a požádali jimi o polohu mobilu. Poté, co ji zjistili s přesností na 40 metrů, předali ji hannoverské policii a ta už jen zloděje na udané poloze vyzdvihla. Tomu říkám reklama na novou technologii – však se touto historkou chlubí Siemens i na svých stránkách a přiznává, že to vypadá jako dobře uděláne PR, ale že vážně není.


Vzpomínám na podobnou historku, která se odehrála před lety u nás, takže začátek byl podobný. Někdo mému kamarádovi ukradl mobil i s kufříkem, notebookem atd – prostě dost peněz. Přes známé jsme zjistili přibližnou polohu mobilu a s pomocí trochy štěstí a náhody jsme identifikovali zloděje. Nahlásili jsme to policii, ta nás poslala k šípku, že i když víme, kdo to je, že nějakého blbého zloděje mobilů chytat nepůjde. Nakonec jsme si pro něj došli sami, měl kratší soud, nemusel dlouho sedět (spíš nemohl) a bylo vyřešeno.


Hm, jak tak o tom přemýšlím, podstatný rozdíl nebyl ani tak v tom A-GPS, ale v rozdílu Polizei versus Policie…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 17:09 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář