Zaujalo na Invexu: WiFiCentrum a Keybola

Když jsem říkal, že na Invexu bylo houby, nebyla to tak úplně pravda. Našel jsem tam pár nových zajímavostí, ale bylo jich po málu, takříkajíc jako šafránu. Velký stánek zde mělo WiFiCentrum, což je slovensko-český shop s WiFi technikou. Možná mne budete kamenovat za mizerný postřeh, ale já si WiFiCentra poprvé všimnul v minulém PC Magazínu, takže coby český shop je pro mne novinkou. Navíc hezky provedenou.

Proč jsem napsal slovensko-český? Protože převažující nádech je zde ze slovenštiny, což pro nás starší ročníky (fuj 8) ) není problém, jak pro ty mladší, netuším. Shop nabízí spíše levnější a méně značkovou techniku jako Wline, Planet nebo Zcom, specialitou je, že ceny se zobrazují až po přihlášení…

Abych tu nepsal jen o shopu, který si konec konců můžete prohlédnout sami, zaujal mne jeden z jeho produktů a to anténa nazvaná Keybola. Je to vlastně parabolická anténa s udávaným ziskem 19 dB a v ohnisku má USB konektor pro zapojení USB klíčenky s WiFi. Do ohniska zacvaknete klíčenku, parabola na ni/od ní směřuje signál a všechno by to mělo generovat hezký 19 dB zisk, tvrdí výrobce. Cena cca 800 Kč bez té klíčenky, počítač se připojuje přes USB a klíčenku před povětrnostními vlivy a vodou chrání plastová krytka.

Jen na závěr. Díval jsem se na provozovatele shopu WiFiCentrum, kontakty na jedinou společnost zde uvedenou jsou Ferimex Bohemia, jenž stojí třeba i za WLANshop.cz. I jména, ze kterých chodí emaily, jsou stejná. Žeby slučování brandu?

Update: ano, potvrzeno. Slučování brandu. Dříve používané domény neměly své volné protějšky v sousedních státech a sídlila na nich konkurence. Oproti tomu wificentrum bylo možno zaregistrovat i v sousedních státech a tak bude zhruba do konce měsíce značka shopů na slovensku i v čechách jednotná.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

11 komentářů

 • Hadam,za sli ve slepejich tohohle pionyra:
  http://www.stanford.edu/~jstockdl/tmp/usbwifi.orcon.net.nz/

 • HM,TU ANTENU JSME MEL V RUCE…jsem snimi zapredl debatu:
  1.Je mozne ten USB kablik oddelat a dat si tma delsi,nejlip dle standardu USB 2.0,pac se snim dostanu na 10-15m bez nutnosti opakovace. NENI- je tma napevno.
  2.A ebude me to v zime tuhnout?…Ne,do -5stupnu to pojede…muhehe.

  Cili dle me dobra myslenka,ale byli na me ctyri u stanku a kdyz jim to stim kabelem vysvetluji tak skoro nechapou co tim basnik chtel rici…preci ta SPIGL NIGL antena je dokonala a 5m kabl dle normy staci kazdemu…. .Ach jo. Ale jinak je fakt ze aspon nekdo pretavil neco z ameterismu do prodejni podoby… .O zisku 19dBi mam take sve pochybnosti… .

 • Ferimex?? Ruce pryč!! 🙂

 • Jo, že ceny se přihlašují až po vyplnění všech vašich soukromých dat – to znamená že jde o jakési vydírání – dejte jméno, adresu a my vám řekneme důvěrnou informaci – cenu. Podle zákona má zákazník právo na kompletní informaci o zboží a především o jeho ceně! Tím se podle mě dopouštějí porušování zákona!!!! K čertu s takovými idioty!!!

 • [4] Souhlasím s vámii. Obchody, kde ceny ukrývají, prostě vynechávám. A rozhodně nejsem rád, když po mě chtějí spousty údajů jen kvůli informacím.

  A ještě z jiného soudku. Objednával jsem cosi u Elvia Pro a volal mi od nich nějaký člověk, jak to, že mám e-mail elviapro@domena.cz A prý abych to nepoužíval. Moc nechtěl pochopit, že to je ochrana proti případnému spamu. A propos: Když se u nich registrujete (při objednávce registraci chápu), tak vám přijde mail, kde je přihlašovací jméno i heslo. Standardní, ničím nezabezpečený mail. Úplně stejně to dělá třeba i Český telecom. Kdyby někdo takové maily odchytával, tak vás pak pošťák může překvapit, až přijde s hromadou balíků a bude chtít zaplatit. 🙁

 • Netreba si mylit slovensky Ferimex a vobec nie je pravda o zlucovani nejakeho slovenskeho a ceskeho Ferimexu. Slovensky Ferimex sidli len na Slovensku, nema nic spolocneho s ceskym Ferimex Bohemia ani WifiCentrom. Su to len konkurencne firmy.

 • veru, nemýľte si , prosím, slovenský a český Ferimex , o tom by som Vám skutočne mohol veľa napísať …
  každá minca má dve strany , takže ak sa niektorí čudujú , môžem im to vysvetliť ( ale žiaľ iba osobne )

  CSAT

 • Keybolu jsem si objednal, odzkoušel a zase poslal zpátky. Dle mého skromného názoru je to TEN NEJVĚTŠÍ ŠMEJD, JAKÝ JSEM MĚL DOSUD V RUCE! Původní připojení: USB klíčenka na okně, kabel 5m k počítači. Vyměnil jsem za Keybolu a signál se o dvě až pět procent zhoršil a vůbec nezáleželo na nějakém nasměrování. Měl jsem mimo jiné od nich i zajímavé zařízení w4500. Zapojím k počítači a v defaultu rovnou svítí MAC autentizace. V administraci zapojená nebyla. V manuálu jsem se nic nedočetl, žádný tam nebyl, ale administrátorské rozhraní je celkem přehledné. Přesto se mi nepovedlo AP rozchodit. Navíc to bylo jakési osahané a sériové číslo bylo nožem vyřízlé a nalepené jiné. Taky šlo zpátky. Na 24dB anténě jsem musel pilníkem zvětšovat díry, aby tam vůbec šly šrouby…
  Jediné, co mě od nich nezklamalo byla W3000, ale nezlobte se, od wificentra už nic kupovat nebudu.

 • Ferimex je Ferimex, a nepomozu ani posty od toho isteho cloveka pod dvomi roznymi nickmi buhehe

 • Zdravim zaujimalo by ma ako to je stou klučenkou co to vlastne je? Sluzi to na prepojenie PC bezdroutovo alebo sa mylim?

 • máte někdo zkušenosti s tim w3000????