Zase nějaké internetové terminály, tentokráte od IQT

Internetové terminály Českého Telecomu dostanou prý konkurenci a to v podobě terminálů společnosti IQT. Lidé by přes ně měli mít možnost surfovat po internetu, posílat maily i SMS a dokonce i obchodovat.


Terminál je vybaven monitorem s dotykovou obrazovkou, tiskárnou cenin (to fakt uvádí, asi to bude na tisk bankovek nebo vstupenek :) a tiskárnou ve formátu A4, čtečkou čárového kódu a hybridní čtečkou platebních karet. Výrobce chce také zabudovat skener a WiFi. Terminály budou napojeny na dohledové centrum, autorizační centrum platebních karet a aplikační servery poskytovatelů služeb.


Terminály vyrábí Metra Blansko a snad se budou vyvážet i do zahraničí. Podobné terminály instaloval i Český Telecom, ale než jich stihl nainstalovat čtyřicítku, zažalovala ho společnost Český Internet, která prý má chráněný průmyslový vzor těch terminálů a chtěla je nabízet s Českými radiokomunikacemi. Do dneška ale, pokud vím, neinstalovala nic.


IQT chce do konce roku instalovat 50 terminálů, příští rok pak chce počet zaokrouhlit na rovných tisíc. Uvidíme, zda se to podaří – osobně jsem trochu pesimista, nějak jsem si nevšiml, že by lidé ty terminály Telecomu používali, nedávno jsem jeden okukoval v Metropoli a narváno u něj nebylo. Já sám ho použití nemohu, nemaje Trick kartu 🙂