Zanevřel jsem na emailová PéeFka

V poslední době mi emailová schránka přetéká přáními k vánocům a novému roku. Na jednu stranu je to hezké, že si na vás někdo vzpomněl, na stranu druhou je také dost pravděpodobné, že ten člověk jednoduše a prostě to PF nechal odeslat na všechny adresy ve svém adresáři, takže si na vás vlastně ani nevzpomenul. Do třetice takový PFmail je většinou vyzdobený obrázkovou přílohou, kde uživatel demonstruje své schopnosti v práci s fotoeditačním software, někdy dosti slabé. A stahovat to během svátků přes GPRS není žádný med.

Serializovaná emailová PFka jsem nikdy neposílal a léta letoucí jsem jejich nepřítelem. Jsem mnohem radši za osobní email, esemesku nebo icq zprávu a sám používám téhož. A v poslední době na sobě s překvapením zjišťuji, že se vracím i k starodávnému způsobu zasílání papírových přániček poštou. Což mne nedávno přimělo k tomu, že jsem se musel zamyslet nad tím, jak se některá tiskací písmenka píšou. Graffiti mi sice do jisté míry tiskací praní zúhlednilo, nicméně přeci jen existuje jistý rozdíl mezi graffiti A a tiskacím A 🙂

Takže pokud by vám přesto a stále chybělo nějaké serializované péefko ode mne, tak ho máte tady: Vše nejlepší do nového roku přeje Patrick 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • Naprosto souhlasím. Už mám dost těch SMS přáníček, kdy jednu říkanku dotyčný rozešle na všechny kontakty, elektronické pf, které se skrývá tu v příloze, tu na odkazu… Jako jsem před třemi lety přestal posílat SMS přání, tak jsem nikdy ani nezačal posílat ta e-mailová. Ať žije papír. Ale? Kde sehnat adresy? Pošťák si asi s obálkou marigold (at) marigold (dot) cz neporadí. Nebo se snad pletu? 😉

 • [1] No, právě mi došel dopis od dědy a na něm je napsáno jen Patrick Zandl, Praha 4 – takže si nějak poradili 🙂

 • Tož tak to gratuluju. Na Praze 4 máte extrémně vycvičené pošťáky :-).

  K těm SMS: jsou "neosobní PF" a "osobní PF".
  Bohužel většina je neosobních :-(.

 • [2] Vážně to doručili bez ulice a PSČ? To bychom v tom případě tu poštu neměli zase až tolik kritizovat, co myslíte. Jinak do písmene podepisuju, já tento rok nedostal ani jednu "osobní" SMS nebo e-mail – je to smutný!

 • ahoj, první PFko mailem jsem poslal až letos. ze svého adresáře jsem pekelně dlouho vybíral komu to mám poslat a komu ne:-) no a moje neumělá kresba v corelu všechny přesvědčí, že je to velmi osobní;-)

 • Tak osobně péefka neposílám ani elektronicky, ani jinak. Těm co chci tak zavolám a popřeju.
  Firemně mám jen zatím jen pár kontaktů a všechny dost důležité a přínosné, takže to řeším tak, že koupím pár desítek lahví dobrého vína od mého bratrance – sommeliera (viz můj tři týdny starý příspěvek) – http://www.wineshop.cz, nalepím na to firemní samolepku (až budu mít víc kontaktů, tak to nechám vygravírovat do bedny) a osobně předám.
  Mám tak jistotu, že dotyčný opravdu mé "přáníčko otevře" a že s ním stráví pár příjemných chvil.
  Už to tak dělá i spousta mých známých, zrovna před pár týdny tam můj bývalý kolega koupil 160 lahvinek, já jim vždycky domluvím nějakou supr cenu, takže to mají v podstatě za nákupku přímo od vinaře a tedy za třetinovou cenu než kdyby to kupovali jinde.

 • [6] Bacha at Te nekdo neobvini z PR aktivit ve prospech wineshop.cz 🙂

 • [7] No, v podstatě to jako PR funguje: já sám sice víno (ani jiné lihoviny, nechutnají mi, takže se nenutím) nepiju, ale u sebe na chatu jsem už kamarádům pijákům ten odkaz předhodil…;-)

 • PF posílám papírová, podepisuji jen některá.
  Příští rok se zkusím inspirovat znamým – ten jich prý podepsal ručně tak 400. Myslím, že ta námaha za to stojí.

 • [2] Občas to funguje, před časem jsem napsal adresu:

  Pan xy
  programátor
  Brno

  a dopis došel. Bylo tam samozřejmě jméno a ne xy 🙂