WPA podpora roste, WDS podpora u Zyxelu ZyAir B-3000

Podpora vylepšeného zabezpečení WiFi sítí roste – WPA upgrade má být brzy dostupný pro výrobky firem D-Link, NetGear a Linksys, tedy pro trojici nejznámějších „home“ WiFi výrobců. Linksys a D-Link budou nejdříve nabízet update pro svoje produktové řady s 802.11g, později i na 802.11b, NetGear nejdříve nabídne update pro svůj office 802.11b AP. Zdroj: News.com


WDS je další zajímavá a perspektivní zkratka – Wireless Distribution System. Pomocí WDS se může bezdrátově propojit několik access pointů mezi sebou místo ethernetu a mohou na jednom kanálu přenášet provoz na hlavní access point. Ten už je připojený do ethernetu. Takto se dají ušetřit peníze při výstavbě menší sítě, znamená to sice menší rychlost (sdílení kanálů), to ale tolik vadit nemusí. Po Apple AirPort Extreme, který takto podporoval až čtyři podřízené access pointy směřující provoz na mastra, přichází s podporou WDS také Zyxel se svým ZyAir B-3000.


Toto zařízení může sloužit jako access point, repeater či bridge, má podporu WEP 256 bit, WPA, vestavěnou autorizaci pro 32 uživatelů, podporu externího RADIUS serveru, 802.1x, vícenásobné ESSID, napájení po ethernetu, řízení výstupního výkonu a především podporu až šesti propojených access pointů přes WDS. B-3000 bude dostupná v druhém pololetí a to za cenu 200 USD. To nezní nijak špatně! Zdroj: SmallNetBuilder.