WPA není tak bezpečné, D-Link otevírá v ČR, kamerové zabezpečení avizuje přes MMS

Na ComputerWorldu je článek Bezpečná, nebo nebezpečná WPA? Píše se v něm, že s WPA mohou být také problémy ohledně kvality zabezpečení, nicméně ty jsou jen pro malé uživatele, uživatelé s autorizací přes vyhrazený server a 802.1x mohou spát klidně.


Společnost D-Link, známý tchajwanský výrobce síťových komponent, 1. listopadu 2003 otevřela svoje regionální zastoupení také v Praze, to zase píše SWNet. Je to dobře, protože D-Link má zajímavé (nejenom) WiFi produkty a přímé zastoupení by jejich podpoře u nás pomohlo. A nakonec třeba i ceně.


Na serveru Telefonie jsem našel tiskovou zprávu firmy MRP věnovanou jejímu videokamerovému zabezpečovacímu systému, který je schopen zasílat fotografie jako MMS zprávy. Firma tvrdí, že to nabízí jako zřejmě první, to ale není úplně pravda, protože samotné kamery schopné posílat fotografie jako MMS nabízí například přímo Nokia. Pravda, jako serverové řešení to nemá. Mimochodem, firma MRP mi neblaze připomíná jménem prvního českého spamera, snad je to jen shoda jmen, pro firmu ale jistě ne příliš blahá.