Marigold.cz » Wirphone – další VoIP služba u nás
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Objevila se další služba internetové telefonie – jmenuje se Wirphone a nabízí volání na linky do zahraničí a samozřejmě i po ČR (link na Wirphone). Zatím sice nenabízí příchozí telefonní číslo, ale chystá ho a údajně by mělo být na přelomu roku. Zajímavé jsou samozřejmě ceny – Wirphone především staví na vteřinové tarifikaci, přičemž ta se počítá již od první vteřiny, nikoliv od první minuty, jako u mobilních operátorů.


Ani samotné ceny nejsou k zahození. Měsíční paušál pro domácnosti 100 Kč nabízí 10 volných minut, pro firmy je pak paušál 500 Kč a 120 volných minut, v tomto paušálu ale je připojení celkem pěti telefonů, pěti hovorových kanálů najednou.


Samotné volání mezi telefony Wirphone je zdarma, pokud voláte do telefonní sítě v ČR, přijde vás to vždy na 1,1 Kč / minuta (přepočteno, máte vteřinovou tarifikaci!) a volání na mobily je za 4,6 Kč/min. Další ceny najdete zde – většina okolních států, Kanada a USA vyjdou na 1,9 Kč, dražší je volání na mobily. Pikantní je cena za volání do Číny, kde to vyjde na 2,5 Kč / minuta…


Ceny jsou podobné, jako u Faynu – Fayn je ale má složitější, rozlišuje mezi špičkou a mimo špičku, volání na mobily má o desetník levnější.


Wirphone vypadá zajímavě, dokoupit lze i sluchátka a podobné propriety, důležité mi ale přijde, nakolik bude schopen pracovat za firewallem a také to, kdy nabídne příchozí číslo. Teprve pak totiž začíná být VoIP zajímavou službou pro běžné použití…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 13:48 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář