Wireless ISP roaming existuje v draftu!


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tomu říkám vševysvětlující nadpis s maximem odborných termitů, kterým nelze neporozumět 🙂 Takže to trochu rozvedu. Wi-Fi Alliance se rozhodla, že standardizace roamingu mezi jednotlivými WiFi sítěmi, by rozhodně WiFi prospěla. A má naprostou pravdu: WiFi sítí je mnoho a registrovat se do každé, pokud ji zrovna chcete chvíli používat, je únavné. Hezké technické řešení by tomu pomohlo. A aby něco takového mohlo vzniknout, je tu zapotřebí právě Wireless ISP roaming – standardizace přechodu uživatele z jedné WiFi sítě do druhé.


Draft najdete zde – věřím, že ho nebudete číst,  stejně jako já jsem ho zdaleka celý nepročetl. Tento návrh by měli do svých sítí implementovat provozovatelé WiFi infrastruktury. Jenže u nás jich je jako šafránu, takže pro nás to tak aktuální není. Chtělo by se mi řici bohužel. Apropos: Glenn Fleishman mne dostal tím, že zkratku navrhuje číst whisper 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.