Windows Mobile 2003 s podporou WiFi

Patrick Zandl · 25. červen 2003

Nová verze Windows Mobile 2003 for PocketPC bude mít plnou nativní podporu WiFi a také GSM/GPRS dat. Microsoft doufá, že další posilování jeho operačního systému a především sjednocování zdrojových kódů platformy PDA a SmartPhone jeho operačního systému mu přinese další zákazníky především vůči stále více se rozmáhajícímu Symbianu. Dodávaný prohlížeč bude umět IPV6, XHTML, HTML 4.01, WML 2.0, Jscript 5.5. Zdroj: PocketPCThoughts. Český zdroj: Palmare.

Navíc proti Symbianu vytahuje s licencí Shared Source, sdílených zdrojových kódů, kdy výrobci dodá zdrojáky PocketPC a umožní mu udělat modifikace systému tak, aby se mohl po libosti odlišovat. Zatím ale není na trhu žádný produkt, který by někdo takto modifikoval. Koncovému zákazníkovi se do rukou zdrojáky samozřejmě nedostanou. Podobně je na tom Symbian - ten dává licenčním partnerům zdrojáky k v podstatě libovolné modifikaci.

Na trhu jsou již ohlášeny první přístroje s WM2003 - HP iPaq h2210 za 400 USD s CF/SD slotem, 64 MB RAM a Xscale 400 MHz procesorem. Další lahůdku přináší v PDA poměrně nově se zjevující JVC, jeho modely MP-PV131 a MP-PV331 umí pracovat s videem v MPEG-4 (model 331 ho i zachycuje a má integrované WiFi!) i s hudbou v MP3. Vtip modelu PV331 je při práci s digitální videokamerou JVC - z ní umí zachytávat video a streamovat jej kupříkladu přes WiFi do internetu. Ceny 500 resp 600 USD, na trhu od září. Zdroj: Palmare.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook