Marigold.cz » WiFi v Chorvatsku na jachtě
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Foto z plavby, já jsem ten v černé mikině

Noname píše: zpráva pro ty, kterým týden chyběly mé žvásty na každém druhém českém serveru – byl jsem se známými a kamarády jachtit v Chorvatsku a už jsem se vrátil. Nebýt druhého dne, kdy jsme zlomili spinakrový peň (něco jako ráhno) a následujících několik hodin jsme „krmili ryby“ (já vyhrál soutěž o nějvětšího „krmiče“), bych celou akci hodnotil 100% kladně, takhle dávám jen 99%.

Vzhledem k tomu, že na jachtě (Bavaria 49, jméno Teuta) bylo 11 lidí „od fochu“ – programátoři webových aplikací, IT/ISP/Telco konzultanti a manažeři… tak jako prý každý rok byl zřejmě pokořen rekord ve výpočetním výkonu samostatného námořního plavidla. Na práci ale naštěstí nebyla chuť, počasí ani další podmínky, Internet přes GPRS ale fungoval.

V marínách pak byl často dostupný i Wi-Fi Internet, a to většinou od T-mobile. Rychlost byla velmi slušná (až 2 Mbit/sec), cena příšerná (hodina 60 kun, 24 hodin 130 kun, kuna=cca. 4,1 Kč), takže přítomní geekové se ihned pustili do „testu bezpečnosti“ a koupili jen jednu hodinu. Podařilo se získat přístup bez placení, ovšem s velkou ztrátovostí paketů, řešení bylo známo, ale muselo by se s tím trávit trochu více času, takže se nakonec koupil jednodenní přístup. Krom této málo významné díry mají tyto hot-spoty ještě jeden – větší – problém: s jedním accountem se může v daný čas připojit neomezeně mnoho lidí (přitom kdyby chtěli, mohli mít systém bez těchto chyb za podstatně méně peněz).

Zajímavostí bylo více – zaujal mě třeba startující projekt jednoho člena posádky – free nevěstinec (opravdu! chystám se o tom napsat článek), nebo historka o geniální rozdvojce, která umí vyfiltrovat v zásuvce energii z atomové elektrárny 😉 kterou prý rakušáci za 949€ kupují jako diví. Při cestě nazpět pak ve slovinském Mc’Donaldu platil jeden místní hoch za hamburger tak, že rozevřený mobil-véčko přiložil na čtečku karet (bylo to tak rychlé, že nemám bohužel žádnou fotografii) – zjevně m-payment v praxi a já si opět přišel jak sto let za opicemi.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Noname @ 13:55 - Líbil se článek?

komentářů 7

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


7 komentářů »

 1. Ta rozdvojka/filtr je fakt bomba – doufam, ze jich rakusaci koupili uz cely nakladni vlak 🙂

  Comment by Milanek — 16.5.2005 @ 16:27

 2. Co vlak alespoň dva vlaky… 🙂

  Comment by Tex — 16.5.2005 @ 19:16

 3. su zvědavý kdy to nějaký hňup nabídne i u nás (ten filtr at. energie) :-))

  Comment by Quick — 16.5.2005 @ 22:28

 4. su zvědavý kdy to nějaký hňup nabídne i u nás (ten filtr at. energie) :-))

  Comment by Quick — 16.5.2005 @ 22:28

 5. prej to fungeje. Atomovky maj stabilnejsi frekvenci.

  Comment by Jiri Benes — 17.5.2005 @ 0:33

 6. [4] Já myslel že blbost se zastavila v USA a ono to dorazilo už i do Rakous 🙂

  Comment by Honza Bláha — 17.5.2005 @ 7:40

 7. [5] Jaja her direktor, ty tachyony z atomovek jsou ohromne stabilni to se neda s vodni elektrarnou vubec srovnavat no vsak si jejich frekvenci sami spocitejte: f = (1/T)^c/0 😉

  Comment by Pindal — 17.5.2005 @ 10:47

Přidejte komentář