WiFi telefon Senao SI-7800H (z CeBITu)


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na CeBITu jsem mimo jiné bažil po WiFi telefonech, tedy bezdrátových telefonech, kde onu bezdrátovou technologii namísto DECTu nahrazuje WiFi. Uchvátilo mne totiž, jak je to snadné k používání – seženete poskytovatele služeb se SIP technologií (tu většina WiFi telefonů nabízí), pak si stoupnete do pokrytí WiFi signálem a v tom místě se váš WiFi telefon chová prakticky jako mobil. Viděl jsem na konferencích už několik lidí, kteří to tak používají (nebo mají telefon přes USB připojený k notebooku) a moc se mi líbilo, že se jim volá na jejich národní číslo, i když jsou třeba v Cannes. Žádné roamingové poplatky, paráda.


WiFi telefonů byly na CeBITu tři haldy, představoval je prakticky každý tchajwanec, jenže to povětšinou byly bastly podivné kvalitativní úrovně, u nichž čert ví, jak by to fungovalo. Napočítal jsem asi dvacet různých WiFi telefonů a první, se kterým se seznámýme, bude Senao SI-7800H.


Senao SI-7800HTento WiFi telefon se mi líbil především proto, že kromě sluchátkové části má i vylepšenou WiFi základnovku, tedy přístupový bod. Díky tomu může do jisté míry nabízet QoS na bázi Lite EDCF a také roaming (tedy přechod mezi přístupovými body za hovoru) – pro vrstvu 2 podporuje 802.11f a pro vrstvu 3 má proprietární rozhraní. Mobil pracuje jako 802.11b, má možnost autorizace via 802.1x a podporuje SIP protokol. Zvládne 4 hodiny hovoru nebo 100 hodin pohotovosti a má svoji dobíjecí stanici (ten podstaveček dole). Kromě normálních věcí jako telefonní seznam na 100 pozic má také vibrační vyzvánění.


Z telefonních funkcí zvládá call waiting, call transfer, Caller ID a přiřazení jména ze seznamu a umí udávat délku hovoru.


Přístupová stanice k tomuto telefonu se jmenuje SI-7800B, telefon může pracovat i bez ní, tedy s klasickým WiFi, pak ale nebude zvládat roaming ani QoS. Tento přístupový bod samozřejmě může připojovat i normální WiFi klienty, nejen telefon, je to běžný 802.11b AP s podporou výše uvedených funkcí.


Cena mi není známa na český trh to nikdo nedodává, máte tedy šanci… Web firmy Senao je zde – je to docela velký tajwanský podniček.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.